WebBrowser (transparen, border, scrollbar)

0

Mam kilka pytań związanych z komponentem WebBrowser.

  1. Czy da się usunąć obwódkę wokół tego komponentu i jeśli tak to jak (moja forma jet ustawiona na bsNone)...
  2. Czy da się wyłączyć i usunąć z widoku oba suwaki tak aby nie dało się przewinąć strony...
  3. Zrobiłem tak że do tego komponentu wczytuję stronę w taki sposób że strona z białym kolorem tła staje sie przeźroczysta i widać cały pulpit i wszystko było by pięknie ładnie tyle że jednak to troszke przeszkadza w czytaniu strony i przydał by się LEKKI biały podkład jako nakładka na ten przebijający z pod spodu pulpit. Najlepiej by było wstawić shap'a lub panel z ustawionym trybem transparency/alpha pod komponent WebBowser ale tak sie nie da zrobić :(. Natomiast jak ustawię alpha na całą aplikację to znowu zawartość strony jest wyblakła... co poradzacie w takiej sytuacji??
0
  1. Kiedyś na forum sam dawałem kod na to. Poszukaj. Jak nie zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, będzie.
  2. Przewijać zawsze się da, bo nawet gdy suwaki są niewidoczne, rolki myszy mogą przewinąć WebBrowser, tak samo klawiatura multimedialna, jeśli strona jest większa niż okno.
  3. Nie wydaje mi się możliwym, by zrobić w WebBrowser tło w innym stopniu przezroczyste niż treść. Chyba, że pod oknem z kolorem przezroczystym umieścić inne, wspólnie przesuwające się, okno - przezroczyste w jakimś stopniu, w kolorze tła.
0

hmm chyba jednak wsysło...

  1. w sumie to sobie poradziłem z tym, tak że przesunołem komponent WebBrowser w o -3 piksele poza formę... ramki już nie sa widoczne.

PS jak ktoś jest ciekawy wyglądu tej aplikacji to zapraszam tutaj, mozna ściagnąć i obaczyć: http://www.fixer.devtown.net/portfolio/pogoda/pogoda.exe

Program ten pobiera aktualny stan pogody dla konkretnego miasta łącząc się ze skryptem PHP, który wycina ze strony pogoda.onet.pl potzrebne dane...

0

Musisz jeszcze pomyśleć nad uniemożliwieniem zaznaczania tekstu (bo wygląda to dziwnie) i ubiciem menu IE pod PPM, bo może ono przyspożyć nieoczekiwanych kłopotów (np.: kosmos jest po wywołaniu okna właściwości - zamknięcie go wymaga wprawy ;) )

0

Dobrzy ludzie pomóżcie znaleźć komponent transparentny panel dla Delphi 2006 to wtedy nałoże go jak "Szybę" na komponent WebBrowser i wtedy znikną wszystkie problemy...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0