[Delphi] TActionToolBar i styl office 2003

0

Witam, usiłuję zrobić interfejs w stylu office 2003 na bazie TActionToolbar. Za pomocą właściwości ColorMap oraz Background, uzyskałem coś takiego:

user image

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda poprawnie. Jednak po kliknięciu na któryś z przycisków, przycisk ten się jakby zaznacza:

user image

Trwa to aż do kliknięcia innego przycisku na tym samym toolbarze, a tło przycisku to kolor z TActionToolBarColorMap.Color. Druga sprawa to hottracking. Po najechaniu na przycisk obraz wygląda tak:

user image

Jednak miło by było, gdyby nie tylko ramka się kolorowała :). Co ciekawsze, gdy przycisk jest "zaznaczony" (nie przez właściwość checked, tylko przez to, co w pierwszym problemie), hottracking działa poprawnie:

user image

Czy ktoś ma może pomysł jak to naprawić? A może jest jakiś gotowy styl office 2003 dla ActionManagera? Ja nic nie mogę znaleźć, więc proszę o pomoc.

0

Sprawdź czy komponent nie ma właściwości HotImages - prowadzi do ImageList, gdzie są obrazki, na które się najedzie ;]

0

Nie, nie ma tam takiej właściwości. Zarówno ramka - hottracking, jak i tło malowane są "kolorem", a nie "obrazkiem". Jest może jakiś tryb owner draw, czy coś podobnego w tym komponencie? ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0