Opcja podczas logowania

0

Witam

zwrocilem uwage na taki malutki drobiazg.
Otoz podczas logowania do serwisu mozna zaznaczyc opcje, aby uzytkownik automatycznie byl logowany do systemu przy nastepnej wizycie.
Szkopul w tym, ze opcja ta zatytulowana jest jako : Automatycznie loguj po każdej wizycie.
Moim zdaniem slowko PO niezbyt pasuje, poniewaz narzuca odgornie forme dokonana. Czyli czepiajac sie, mozna by wywnioskowac, ze uzytkownik bedzie zalogowany PO wizycie w serwisie. Uwazam, ze bardziej trafnym, byloby uzycie PODCZAS kazdej wizyty, lub W czasie - to juz mniej trafione.

To tylko taka mala sugestia, dana pod rozwage tworca serwisu.

Pozdrawiam

0

a najtrafniej to chyba będzie przy każdej wizycie - jak jest w większości przypadków

0

zmieni się przy najbliższym ataku na niewinne pliczki kojota

0

Hmm... Osobiście zastanawiałbym się w ogóle nad innym sformuowaniem tej opcji - bo w sumie nie powoduje ona zalogowania przy każdej następnej wizycie, tylko po prostu na podtrzymaniu sesji. Innymi słowy - jak ktoś się wyloguje i jeszcze raz wejdzie na 4p, podczas gdy przed wylogowaniem zaznaczy, by go logowało przy każdej następnej wizycie, to nie będzie zalogowany.

Rozumiem, że dla ZU określenie powiedzmy "Podtrzymuj sesję logowania" albo coś takiego jest skomplikowanym sformuowaniem i w przeciętnym serwisie takie sformuowanie nie zdałoby egzaminu, więc trzeba było wymyśleć coś zastępczego (nie do końca zgodnego z prawdą, ale sugerującego intuicji to, do czego ta opcja na prawdę służy), ale w końcu to jest forum dla programistów.

Oczywiście jest to tylko propozycja, możecie uznać, że nie ma co kombinować, skoro w wielu innych miejscach jest tak sformuowane. To też jest całkiem słuszny argument.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0