Nowe skorki... na CSS

0

Zanim powstana jakies nowe skorki (albo reaktywacje starych), proponuje aby ich przyszli autorzy przemysleli sprawe tworzenia nowych szablonow na CSS + ikony, bez tworzenia nowych tpl-ow. Ulatwi to w przyszlosci modyfikacje skorek.

Ja ze swojej strony oferuje pomoc w tworzeniu. Pomimo iz wiekszosc styli jest zapisana juz w pliku CSS, czesc styli nadal jest wpisana w kod XHTML, ale bede pracowal aby "oczyscic" kod XHTML z atrybutow "style" ;)

Teraz, jeszcze nie ma tego w panlu usera, ale juz jest taka mozliwosc aby dla jednej skorki (np. NewAge) dopasowywac rozne style CSS oraz rozne zestawy ikon. Jezeli zajrzycie na CVS mozna zobaczyc:

-- template <-- katalog z plikami .tpl
- theme <-- katalog ze stylami CSS + konf. schematu
- images <-- ikony uzyte w stylach CSS
- imageset <-- katalog z ikonami do skorki

Teoretycznie wiec przy odpowiednim zaplanowaniu pracy mozna zrobic jedynie nowy zestaw ikon oraz plikow CSS, bez tworzenia .tpl :) Tak ja to widze :)

0

Tak się niestety nie da Adamie.

Np. upierasz się przy braku "odpowiedzi" na dole wątku, przez CSS tego się nie doda.

Tak samo w NewAge są ikony np. "nowy wątek" a w simple nie ma ikon tylko tekst - to co.. display: none dla obrazka i :before [nie działa na IE] przed tym elementem aby wypisać tekst? ee...

tak samo upierasz się przy braku tabindex a ja bez tego jak bez ręki - tego również nie dodasz/zmienisz w CSS

dodatkowy JS (np. są plany doadnia AJAXa tu i ówdzie), tego znów nie da się przez CSS

Przykro mi.. dodatkowe .tpl są nieuniknione.

Ładna jest stronka zen garden oparta całkowicie na CSS, ale tam 90% layoutu to obrazki i przesunięcie kilku bloczków - forum czy strona główna to zbyt skomplikowane strony aby mieć konfort nowej skórki tylko przez CSS.

Sorry Winnetou.

0

Może tu warto wspomnieć o pluginach i 'szybką odpowiedź' przemyśleć pod tym kątem?

0

Ja bez "szybkiej odpowiedzi" czuje sie jak bez ręki.. sorry za offtopa

0

Marooned: ale ja sie nie upieram przy zadnym z tych punktow ktore wyminielies [!!!] Po prostu czekam az ktos to zrobi :] Panowie, zrodla sa na CVS, nie krepujcie sie ;)

0

No dobrze.. to nieco inaczej to ujmę.
{losuję jakiś przykład}
Jeden autor skórki chce, aby [tab] mu skakał po guzikach (jak teraz NewAge), inny aby od tytułu do treści a potem go [wyślij] (jak teraz na simple), zakładamy, że takie właśnie wizje skórek mają ich autorzy - mając do dyspozycji tylko CSS nie da się ich pogodzić.

To jeden z wielu przykładów, które można mnożyć. I tylko o to mi chodzi.

0

Trzeba wobec tego osiagnac jakis kompromis. Np. aby system szablonow szukal pliku *.tpl danej skorki - jezeli go znajdzie - laduje. Jezeli nie - laduje plik z NewAge + CSS wybrany przez usera.

Bo sluchaj, nie moze byc tak ze autor chce jedynie tabindex pozmieniac (zalozmy) i musi skopiowac wszystkie pliki tpl jednej skorki do drugiej. Bo pozniej przy jakichs zmianach w szablonie trzeba modyfikowac .tpl wszystkich skinow. I kto to ma robic? Przez to sa pozniej jakies kwiatki ze czesc skorek nie dziala, a jezeli dzialaja to czesciowo. To chamuje po prostu rozwoj systemu bo trzeba sie meczyc ze zmudna praca nad szablonami.

0

A nie może być tak, że będzie można wybrać szablon skórki, a w ramach szablonu wybrać style, które ten oferuje? Pewne szablony będą może miały tylko 1 styl. Jak ktoś będzie chciał zmienić działanie, zmieni szablon, a jak tylko zmienić wygląd, doda po prostu styl.

0

Szczawik: zasadniczo wlasnie o to mi chodzilo :) Tyle, ze do tej pory skorki mialy podobna funkcjonalnosc wiec po co robich ich kilka? Jezeli chodzi o brak tabindexow czy panelu szybkiej odpowiedzi to jak najbardziej mozna dorobic.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1