Propozycja nowego działu na 4p [książki]

0

Tak sobie myślę, że może przydałby się dział z książkami dotyczącymi branży IT. Chodzi o to, że jeśli szukam książki to interesuje mnie kto się czego z danej książki nauczył, a kto uważa, że to kompletna strata kasy.
Wiem, że takie pytania o książke rzadko się zdarzają na forum, ale jak się zdarzą wywołują lawinę przykładów "lepszych książek". I pomyslałem sobie, że warto by taki dział wstawic, wtedy każdy zarejestrowany użytkownik mógłby się na temat przeczytanej ksiązki wypowiedzieć.

0

Moim zdaniem lepiej by było zachęcić użytkowników do pisania recencji książek, jakie mają/przeczytali. W końcu dział z recenzjami już jest od dawnoa.

0
Ktos napisał(a)

W końcu dział z recenzjami już jest od dawnoa.

Szkoda tylko że nikt na niego nie zwraca uwagi - gdyby był bardziej wyeksponowany np. jako podforum to na pewno wiecej ludzi by z niego korzystało.

0

Podforum?!

4programmers.net to nie tylko forum - to cały serwis - to, że ktoś zagląda tylko na forum to nie powód, by wszystko na nim umieszczać!

0
Marooned napisał(a)

Podforum?!

4programmers.net to nie tylko forum - to cały serwis - to, że ktoś zagląda tylko na forum to nie powód, by wszystko na nim umieszczać!

... co nie zmienia faktu że większość - jak sądzę - użytkowników korzysta głównie z forum i dla nich trafienie do działu o którym na forum w ogóle nie sie mówi, a jedynym śladem jego istnienia jest niewielki i nie rzucający się w oczy link na stronie głównej - będzie dośc trudne. Jeżeli chcielibyśmy żeby tak dział sie rozwinął to trzeba by go jakoś "rozreklamować" - takie jest moje zdanie.

0
Dominik napisał(a)

większość - jak sądzę - użytkowników korzysta głównie z forum i dla nich trafienie do działu o którym na forum w ogóle nie sie mówi, a jedynym śladem jego istnienia jest niewielki i nie rzucający się w oczy link na stronie głównej - będzie dośc trudne. Jeżeli chcielibyśmy żeby tak dział sie rozwinął to trzeba by go jakoś "rozreklamować" - takie jest moje zdanie.

No dobrze - chcesz "rozreklamować" dział Recenzje książek. A ja chcę "rozreklamować" dział FAQ Assemblera bo się mało rzuca w oczy albo jeszcze C++ Artykuły, bo przecież wiele osób zadaje pytania w związku C++ albo jeszcze... Dobrze jest tak jak jest teraz. Większość użytkowników, która korzysta z serwisu wie o istnieniu tego działu.

0

[wstyd]
Szczerze mówiąc to nie zauważyłem tego działu. W zasadzie spełnia on te warunki, które opisałem, szkoda tylko, że jest tak słabo rozwinięty- ale to juz kwestia userów chyba.

Dziękuję za uwagę.

0

A ja chcę "rozreklamować" dział FAQ Assemblera bo się mało rzuca w oczy albo jeszcze C++ Artykuły, bo przecież wiele osób zadaje pytania w związku C++ albo jeszcze...

Chyba jednak jest różnica miedzy działami FAQ, Artykuły (od których w praktyce zaczęło sie 4p, więc trudno żeby ktokolwiek o nich nie wiedział) a Recenzjami książek które są tu chyba od niedawna...

Większość użytkowników, która korzysta z serwisu wie o istnieniu tego działu.

Nie wiem skąd masz takie informacje :0 . Ja tam wszechwiedzący nie jestem, ale data napisania ostatniej recenzji ksiązki (27-02-2004) sugeruje mi raczej że zainteresowanie tym działem jest niewielkie.

0
Dominik napisał(a)

... co nie zmienia faktu że większość - jak sądzę - użytkowników korzysta głównie z forum [...]

Ilosc dziennych uzytkownikow forum to 1/4 ogolnych wizyt w serwisie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0