cite zamiast quote

0

Tak sobie przegladalem dokumentacje html i trafilem na znacznik <cite>. Dlaczego uzywamy quote (w polaczeniu z div), zamiast stosowac przeznaczony do tego znacznik HTML? Wystarczy chyba tylko to co jest w klasie .quote dac do cite i juz mamy jestesmy blizej intencji tworcow HTML :P A i rozmiar strony moze troszke zmaleje... W koncu 'cite' to tylko 4 znaki, a 'div class="quote"' to 17 :P

0

Może dlatego, że Cite nie jest interpretowane (albo nie jest tak samo interpretowane - nie wiem) przez wszystkie przeglądarki - poza tym "Cite" tylko pochyla tekst - co by powodowało, że cytaty byłyby słabo widoczne. A tak wszystko jest jak na dłoni - i można dowolnie manipulować jak ma wyglądać cytat, przez style.. A te kilka bajtów więcej to praktycznie nic...

0

Gdyby kazda przegladarka oferowala definiowanie styli dla <cite> przez jej uzytkownika, to by byl totalny wypas, a tak nie ma sensu uwazam wprowadzac jakiekolwiek zmiany.

0

A jaka przeglądarka tego nie umożliwia? Każda ma możliwość ustalenia własnego arkusza stylów..

0

Tak, cite tylko pochyla, ale ze stylem dziala podobnie jak div.
Z tego co znalazlem to id/class w cite obsluguja:
IE3, N4, O3.5

Mialem nadzieje, ze links przynajmniej zinterpretuje to jako italic. Niestety w linksie w zaden sposob nie mozna rozpoznac ktora czesc jest cytowana, a ktora nie :(

0

Ja popieram - ze względu na słuszne żałożenie, że HTML ma być opisem struktury z uwzględnieniem kontekstu (czyli też np. <em> zamiast <i>), a <cite> opisuje właśnie kontekst - czyli wskazuje, że to cytat. Fakt, że zwykle się to wiąże tylko z pochyleniem - ale roboty i np. przeglądarki czytające tekst taką informację skutecznie wykorzystują.

Tak, cite tylko pochyla, ale ze stylem dziala podobnie jak div.
Z tego co znalazlem to id/class w cite obsluguja:
IE3, N4, O3.5

AFAIK też Konqueror.

Mialem nadzieje, ze links przynajmniej zinterpretuje to jako italic. Niestety w linksie w zaden sposob nie mozna rozpoznac ktora czesc jest cytowana, a ktora nie :(

A obecnie widać? To do cite dodać obecny styl .quote i tyle. A do tego jeszcze złośliwie zwiększyć licznik na bugreport linksa ;)

0

(czyli też np. <em> zamiast <i>)

Tutaj postuluje na automatycznie zamienianie <i> na <em>, bo to za bardzo ludziom weszlo w krew. Wola pisac <i> oraz <b> zamiast <em> i <strong>. Faktem jest, ze krotsze, ale w ten sposob bawia sie w edycje wygladu, a nie zawartosci. Kazdy, kto zetknal sie z TeXem, wie jak wazne jest rozdzielenie tresci od wygladu.

AFAIK też Konqueror.

Mialem informacje dotyczace tylko tzw. "wielkiej trojki" ;)

A obecnie widać? To do cite dodać obecny styl .quote i tyle. A do tego jeszcze złośliwie zwiększyć licznik na bugreport linksa ;)

Obecnie tez nie widac :P A oprocz dania <cite class=quote> nalezaloby chyba dodac w definicji .quote: "display: block", bo <cite> jest elementem liniowym, a my chcemy go wyswietlac jako blok.

A skoro tak przy zmienianiu jestesmy, to <u> powinno tez juz przestac byc uzywane...

0

Słoneczko za mocno przygrzało, czy co? :|
Żeby <b> zamieniać na jakieś - dobrze, że nie <this-is-important-text>. Już nie przesadzajmy z tym.
To znaczy - co będzie w źródle strony to nas jako userów mało obchodzi - byle wygląd był zgodny z oczekiwaniem. No ale chyba nie chcecie zmusić wszyskich do używania zamiast <b> przy pisaniu postów?
I jednorazowa automatyczna zamiana to lipa, bo przy edycji postów spodziewamy się spotkać <b> tam, gdzie go wpisaliśmy.
A zamiana w locie przy wyśietlaniu postu też jest mało sensowna, bo spowolni przetwarzanie tekstu, a nie wiem czy gra jest warta świeczki.

0

Słoneczko przygrzało tym, którzy kiedyś wymyślali HTML i w ogóle pozwolili na powstanie tagów takich jak <i> czy <b> - HTML (a właściwie - XHTML) ma być docelowo opisem struktury i kontekstu, nie wyglądu - a użytkownikom to raczej nie jest takie obojętne, bo jeśli np. ktoś robi stronę i u nas zobaczy coś co jest mu potrzebne, najprawdopodobniej obejrzy źródło - i dobrze by było, żeby zobaczył coś co może być wręcz podręcznikowym przykładem prawidłowego tworzenia stron.
Ja się staram używać tagów kontekstowych (chyba że się bardzo spieszę) i zdecydowanie powinny być one po prostu niejawnie wymuszone konwersją. Stystemy takie jak phpBB czy IPB przetwarzają każdy post znacznie bardziej skompilowanymi konwersjami niż Coyote a działają, nawet szybko.

0

POmniejszyc strone za pomoca cite, powiekszyc strongiem. to bedzie zajmowac tyle ile zajmuje i wszystki bedzie git:) a jak ktos uzywa przy pisaniu postow to niech wywala mu komunikat ze zle robi:P ewentualnie moze automatycznie zmieniac na

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1