Problemow z odpowiadaniem ciag dalszy...

0

Wybaczcie, ze nie odpowiadam, ale nie moge, w tym caly problem... Jak jakis moderator sie na to natknie, to niech to dolaczy do poprzedniego mojego postu w tym dziale.
A wiec tak: Mam propozycje. Bo caly balagan spowodowala jedna linijka wlasciwie... A mianowicie sposob wywolania skryptu obslugujacego formularz...
Jest tam cos takiego: ACTION="reply.html?id=numer" "method=POST". I teraz stare przegladarki nie potrafia wyslac czesci danych (id) metoda get, a czesci (formularz) metoda post na raz. Mam propozycje, jak to w dosc prosty sposob zmienic. Mianowicie mozna walnac ACTION="reply.html" METHOD="POST" i do tego ukryte pole "id" zawierajace numerek postu. Do tego wprowadzic ewentualnie mala zmiane w reply.html w miejscu przyjmowania danych i $_GET["id"] zamienic na $_POST["id"]. Wtedy powinno zadzialac jak nalezy.
Pozdrawiam.

0

Wybacz, ale nie będziemy zmieniali dobrego rozwiązania na zdecydowanie gorsze bo jakaś przedpotopowa przeglądarka nie potrafi obsłużyć przesyłania danych.
To może jeszcze wywalmy grafiki, formularze i wszystko bardziej skomplikowane, niż tag <b> aby dało się przeglądać forum z jakiegoś dosowskiego progamu w linii poleceń?

Przesyłanie ID metodą GET ma tę zaletę, że w przypadku timeouta czy jakiś problemów wystarczy odświeżyć stronę - przy metodzie POST trzeba się cofać i uruchamiać link ponownie.

0

Hmmm... Muszę się z tobą nie zgodzić... (Na chwilę zasiadłem przed Netscape'em) A oto moja argumentacja:
1) Nie znam przeglądarki, która po kliknięciu odśwież (nawet Links to robi) nie wysyłałaby ponownie danych metodą POST.
2) Odpowiadanie podając jedynie ID postu naprawdę nic nie da, więc ta argumentacja wydaje się bezsensowna, gdyż jeśli klikamy "Publikuj" przy odpowiedzi na post to dzieje się (a raczej dziać się powinno) tak:
Przeglądarka wysyła metodą GET id postu na który odpowiadam, oraz metodą POST treść odpowiedzi i inne dodatkowe informacje (nazwa użytkownika, jeśli anonimowy itp.)
Teraz załóżmy, że mamy tego timeout i klikamy "Odśwież"
I teraz:
a) Nasza przeeglądarka wysyła dane metodą POST ponownie: Wszystko działa jak należy.
b) Nasza przeglądarka tego nie dokonuje (o ile taka przeglądarka w ogóle istnieje): do serwera dochodzi zapytanie z numerem postu i niczym więcej, co nie daje imponującego efektu.
A gdyby zmienić to na rozwiązanie zaproponowane przeze mnie:
Przeglądarka wysyła metodą POST wszystkie potrzebne dane, wliczając ID postu, na który odpowiada. Teraz powtarza się poprzednia sytuacja i odpowiednio:
a) Wszystko wraca do normy, wszystko wysyła od nowa.
b) Nic nie dociera do serwera, co nie specjalnie różni się od sytuacji aktualnej.
No i na tym kończę swój wywód. Sugeruję przemyśleć...

0

Adam ma racje - POST po odswiezeniu jest wysylany ponownie. Jednak dziwne, ze przegladarka ma problemy z GET oraz POST, ale mozna to poprawic w sumie - chyba nic nie stoi na przeszkodzie.

0

Już wprowadziłem zmiany w odpowiednich plikach i wysłałem pod adres [email protected] (Przynajmniej tak mi się wydaje... Ach... kochana WP ;p ). Jeżeli jednak nie doszło, proszę napisać na forum, GG albo na maila, a wyślę raz jeszcze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0