Głosowanie w ankietach pod warunkiem odpowiedniej liczby punktów reputacji

8

@Spearhead: zgłosił w poście taką propozycję:
https://4programmers.net/Forum/Spolecznosc/354824-nowy_dzial_gamedev?p=1791450#id1791450
Ja się z nią w sumie zgadzam - powinna być jakas minimalna liczba punktów reputacji do głosowania w ankietach, nie musi to być wcale dużo. Zgadzacie się?

4

Do tworzenia ankiet to chyba nie, czasem na przykład wpada jakiś rekruter żeby o coś spytać, wolę ankietę na forum niż na google
Raczej do głosowania w ankiecie.

1

Nowa ankieta dla GameDev poleciała, a już tak dobrze szło... ale może za 3-cim razem się uda :D

Żeby nie było, propozycja była by można było głosować w ankietach jedynie od jakiegoś tam limitu reputacji, jak z innymi uprawnieniami. Do samego tworzenia ankiet nic nie mam.

1

Poprawiłem - do głosowania, jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy xD

4

Pomysł dobry — nie będzie opcji, aby trolle tworzyły multikonta i manipulowały wynikami.

1

@furious programming:

nie będzie opcji, aby trolle tworzyły multikonta i manipulowały wynikami.

Były takie przypadki?

A może zamiast uzależniać głos od stażu, czy ilości reputacji odpowiednio wartościować punkty? Powiedzmy ktoś kto ma 10 postów i jest tydzień na forum ma siłę głosu 1, ten kto na forum jest rok, ma powiedzmy 500 postów i >1k reputacji ma siłę głosu x15.
Problem to zaprojektować odpowiedni algorytm aby był w miarę sprawiedliwy. No ale to forum programistyczne, więc problemów z tym nie będzie. ;)

7

Powiedzmy ktoś kto ma 10 postów i jest tydzień na forum ma siłę głosu 1, ten kto na forum jest rok, ma powiedzmy 500 postów i >1k reputacji ma siłę głosu x15.

Czyli jeśli będzie ankieta w dziale Java z pytaniem czy ktoś stosuje JOOQ to @Shalom będzie miał 15 razy więcej głosów od kogoś nowego, mimo że i nowa osoba i @Shalom to są pojedyńcze osoby? No genialne ;]

1

@ProgScibi:

Czyli jeśli będzie ankieta w dziale Java z pytaniem czy ktoś stosuje JOOQ to @Shalom będzie miał 15 razy więcej głosów od kogoś nowego, mimo że i nowa osoba i @Shalom to są pojedyńcze osoby? No genialne ;]

Ostatni przykład - czy chcemy działu GameDev. Moim zdaniem im ktoś ma większy staż, wiedzę, umiejętności tym jego głos powinien być ważniejszy. Wiadomo nie zawsze to ma sens, bo np. jeżeli będzie ankieta w stylu: Czy masz samochód, to takie coś będzie bez sensu, jednak w przypadku głosowania czy powinien być dodany nowy dział ma jak najbardziej sens.

Kompletne zablokowanie możliwościi głosowania nowym jest takie sobie.

Jeszcze jeden pomysł. A gdyby zrobić tak, że nie można zagłosować w ankiecie jeżeli konto zostało założone po jej utworzeniu?

@furious programming jeżeli były takie sytuacje, że ludzie manipulowali poprzez multikonta, to może zrobić coś aby zablokować możliwość ich tworzenia - znaczy utrudnić.

3

Jeszcze jeden pomysł. A gdyby zrobić tak, że nie można zagłosować w ankiecie jeżeli konto zostało założone po jej utworzeniu?

Proste ale genialne.
Chociaz ktos moze najpierw multikow narobic a potem ankiete dopiero.

1
stivens napisał(a):

Chociaz ktos moze najpierw multikow narobic a potem ankiete dopiero.

No to może zabezpieczyć forum aby trudniej te multikonta było zakładać?

Ewentualnie przy tworzeniu ankiety to autor ma możliwość dodania minimalnych wymagań co do niej, np. ilość pkt reputacji, staż, ilość postów, ilość postów na miesiąc itp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0