Tagi pod nazwą kategorii

2

Ten wątek jest niejako powiązany z tym: https://4programmers.net/Forum/Coyote/333571-usunmy_opis_kategorii

Pisałem już o nim o pomyśle dodania popularnych tagów z danej kategorii pod nazwą działu. Zakładam jednak nowy wątek aby nie robić bałaganu.

Generalnie ideą jest aby zamiast opisu kategorii (których nikt nie czyta), zamieścić kilka słów kluczowych (tagów) opisujących zawartość danego działu. Oczywiście kliknięcie w tag mogłoby od razu prowadzić do listy wątków zawierający ów tag.

Myślicie, że to ma sens? O, coś takiego mi chodzi:

screenshot-20210805192619.png

Pewnie nie pod każdą kategorią trzeba by było taką listę publikować. Np. w takim dziale Coyote czy Społeczność IMHO nie jest to potrzebne.

Gorzej to niestety wygląda w przypadku kategorii posiadających podkategorie:

screenshot-20210805192805.png

0

Wyraziłem już swoje zdanie poczynając od tego postu, ale dla porządku opiszę je i tu.

Tagi opisujące zawartość kategorii to według mnie dobry kompromis między niczym a opisami kategorii (już usuniętymi). Jest kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę:

  • Pokazywanie tagów pod nazwą danej kategorii musi harmonizować z ich występowaniem w tej kategorii. Tak, jak piszesz, @Adam Boduch – jeśli w kategorii "Coyote" z założenia nie powinno być tagów, to nie ma czego pokazywać (nawet jeśli w niektórych wątkach są tagi (dodane choćby nieopatrznie przeze mnie ;) )).
  • Czy tagi będą dodawane ręcznie czy automatycznie? Automatyczne dodawanie spowoduje, że zakres kategorii będzie się zmieniać – może bardzo powoli, ale jednak. Czy tego oczekujemy? Teoretycznie jest to pewne usprawnienie w przypadku, gdy będą dochodzić nowe technologie do danej kategorii; na przykład, nowy framework do JavaScriptu stanie się popularny, więc nie trzeba będzie zmieniać tagów pod nazwami kategorii, tylko same się zmienią z biegiem czasu.
  • Jeśli wybierzemy automatyczne dodawanie tagów, to trzeba pomyśleć, czy zawsze będą poprawne. Czy można założyć, że np. 5 najpopularniejszych tagów dla każdej kategorii dobrze opisuje jej zakres?
  • Liczba tagów. Jaka powinna być? Ja myślę, że 5 będzie dobre – już takie ograniczenie występuje w wątkach i wpisach na mikroblogu, więc zachowana zostanie pewna zasada, co znów sprzyjać będzie wrażeniu porządku na forum w serwisie. Podkreślam: wrażeniu; jeśli inna liczba okaże się mieć bardziej "namacalne" zalety, to OK.

UPDATE Ręczne dodawanie tagów ma tę zaletę, że zakres kategorii będzie mógł zostać określony bardziej dokładnie.

3

Cały kod obliczający najpopularniejsze tagi jest już napisany więc pozostaje tylko je wyświetlić. Tak wygląda na lokalnej wersji coyote:

screenshot-20210811215459.png

Do tego mogą dojść ikonki technologii przy tagach (na localu nie mam ich ustawionych).

Jasne, że tam gdzie tagi są wyłączone to nie ma co ich pokazywać. Jedyne co to w nietechnicznych działach też tak średnio wyglądają :/

screenshot-20210811220121.png

2

Jeśli o mnie chodzi, to wygląda elegancko. Choć dziwnie wyglądają tagi — jedne pisane dużą literą, a inne małą. Przydałaby się jakaś konsekwencja w tym temacie, np. wszystkie pisane wyłącznie małymi literami.

0

Generalnie konwencja tagów jest taka, że zapisywane są małymi literami. Jednak w panelu administracyjnym można:

a. przypisać logo do tagów
b. nadać etykietę
c. przypisać kategorię

Można to zaobserwować chociażby w module Praca. Nadawanie etykiet jest dla lepszej czytelności. Np. mssql (pisane razem) -> MS SQL (prawidłowa nazwa bazy).

0

@Adam Boduch: Czyli żeby była całkowita spójność pisowni tagów, to trzeba by nadawać etykiety na bieżąco, dla każdego nowego tagu, który ktoś doda – dobrze zrozumiałem?

3

Ok, zmiana jest już na masterze.

Aktualnie zrobiłem tak aby tagi nie wyświetlały się przy kategorii która posiada podkategorie, bo wówczas wysokość wiersza się rozjeżdża. Można by ewentualnie pomyśleć o przesunięciu listy podkategorii wyżej. O tak:

screenshot-20210813080024.png

1

Ale co, jeśli podkategorii będzie więcej niż jedna?

Moim zdaniem wysokość wierszy może być różna, jeśli o to Ci chodzi – nie zaszkodzi czytelności.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1