Pop-up panel powiadomień jest zamykany, gdy przychodzi nowe powiadomienie

0

Zachowanie aktualne

Jeśli pop-up panel powiadomień (dostępny po kliknięciu na ikonę powiadomień w głównym menu) jest otwarty, to jest zamykany, gdy przychodzi nowe powiadomienie.

Zachowanie oczekiwane

Jeśli pop-up panel powiadomień (dostępny po kliknięciu na ikonę powiadomień w głównym menu) jest otwarty, to nie jest zamykany, gdy przychodzi nowe powiadomienie.

Środowisko

  • Przeglądarka: Firefox 85.0

UPDATE Wydaje mi się, że panel jest zamykany również wtedy, gdy aktywna jest inna karta niż ta, na której panel jest otwarty. Ale pewien nie jestem.


UPDATE2 Tak, teraz jestem pewien, że panel jest zamykany nawet na nieaktywnej karcie.

0

Tak, to jest zrobione specjalnie. Chodziło o to aby użytkownik jeszcze raz pobrał sobie powiadomienia z serwera. Wówczas możemy usuwać cyferkę z liczbą powiadomień i mamy pewność że zobaczył listę.

0

Nie rozumiem:

  1. Po co do usuwania cyferki pobieranie powiadomień?
  2. Po co informacja o tym, że użytkownik zobaczył listę?

UPDATE

  1. Co ma wspólnego usuwanie liczby powiadomień – które wykonuje się podczas otwierania panelu – z przyjściem nowego powiadomienia?
0

Od lat stosowana jest prosta logika: kliknięcie w dzwoneczek = pokazanie listy powiadomień = usunięcie liczby nieprzeczytanych powiadomień.

Tak więc nadejście nowego powiadomienia przez websocket powoduje nadanie numerka :) A jak spowodować aby liczba nieprzeczytanych wiadomości zniknęła? Ponownie wyświetlić listę :P

0

Ale po co liczba powiadomień w ogóle miałaby znikać? Jaki to ma związek z przyjściem nowego powiadomienia? Czy liczba nie może być po prostu zwiększana? Czy to, które powiadomienie zostało przeczytane, nie jest przechowywane na serwerze?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0