Rozszerzenie listy przyczyn raportu

4

Wydaje mi się, że obecny mechanizm raportowania jest niepełny - przy zgłaszaniu postów dość często nie mogę wybrać odpowiedniego powodu spośród proponowanych.

Powtarzalne, wpisywane ręcznie

  • żebranie o gotowce - teoretycznie można podciągnąć pod "spam", aczkolwiek zgłaszanie pojedynczego posta jako spam jest średnie i nie pasuje do opisu powodu. Tym bardziej, że sam post zawiera zwykle treść zadania domowego / z kolokwium / z egzaminu, a nie reklamę nowej aplikacji czy tam pasty do zębów ;)
  • niepoprawna kategoria - tego nie da się pod nic podciągnąć, po prostu piszę, że kategoria nie pasuje i jaka według mnie pasowała by bardziej
  • raporty dotyczące tego, co dzieje się w komentarzach - nie ma na to osobnej kategorii, nie ma też możliwości zgłaszania pojedynczych komentarzy, czasem zresztą chcę zgłosić całokształt dyskusji np. między dwoma użytkownikami skaczącymi sobie do gardeł.
  • prośby o pomoc z kodem na mikroblogu

Zgłaszane zbiorczo jako "niska jakość"

  • off-topic - wpisy nie na temat, które niekoniecznie są trollingiem / słabe merytoryczne, ale ich miejsce nie jest w poście w danym wątku
  • wpisy, które dosłownie mają niską wartość, bo autor plecie trzy po trzy
  • trolling - IMO celowe trollowanie powinno być oddzielone od tego, że ktoś pisze słabe merytorycznie posty.

Ponadto, czasami posty kwalifikują się pod więcej niż jeden powód zgłoszenia. Zastanawiam się, czy nie lepiej umożliwić wielokrotny wybór dla powodów raportowania?

1

No ale przecież masz ostatnią opcję "inne" - wtedy pojawia się pole tekstowe, gdzie możesz wpisać co tylko się spodoba.

2

@Adam Boduch: może by dla użytkowników zrobić combobox z wyborem powodu przy raportowaniu, tak jak moderatorzy mają przy przenoszeniu wątku? Combo niech zawiera te najczęściej zgłaszane powody, a pole z opisem niech pozwala określić inny powód albo podać dodatkowe informacje.

2
cerrato napisał(a):

No ale przecież masz ostatnią opcję "inne" - wtedy pojawia się pole tekstowe, gdzie możesz wpisać co tylko się spodoba.

Ale o tym właśnie mówię - powodu "inne" używam chyba równie często, co wszystkich pozostałych razem wziętych, a jednocześnie wpisuję tam powtarzalne rzeczy. Np. niepoprawna kategoria jest bardzo częstym przypadkiem.

0

@furious programming: obawiam się, że dodatkowe kliknięcie (raz na otwarcie kombo, dwa na wybór pozycji) zmniejszyłoby usability. Klikano by "Zgłoś" bez wyboru odpowiedniej pozycji; w efekcie byłaby wybrana ta, która byłaby ustawiona jako domyślna w kombo.

1

@Silv: radiobutton też się sam nie zaznaczy.

0

@furious programming: tak, ale jedno kliknięcie mniej.

3

@Silv: to czas się nauczyć korzystania z klawiatury — obejdzie się w ogóle bez kliknięć. Sam podczas przenoszenia wątków, z poziomu klawiatury wybieram kategorię docelową i powód przeniesienia (dwa comboboksy) oraz akceptuję wybór.

Nie da się wprowadzić szerszej funkcjonalności raportów, bez zmiany w usability. Albo będzie więcej kliknięć, albo więcej pisania. A jak dla kogoś to za dużo to może niech zrezygnuje z raportowania, skoro kilka kliknięć to tak wielki problem.

6

Nie ma problemu. Można dodać kolejne powody raportów albo zastosować taką listę jak mają moderatorzy przy usuwaniu. Ustalmy tylko jakie powody należy dodać albo czy korzystamy z listy moderatorskiej.

0

Lista moderatorska jest raczej zbyt obszerna. Myślę, że tak z max. 10 powodów jest w zupełności wystarczające. Plus pole "inne" gdzie można napisać coś nieszablonowego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0