Cytowanie całych treści postów?

5

Większość umiejętnie korzysta z funkcji cytowania, odnosząc się do fragmentów postów które chcą skomentować. Nie irytuje Was jednak że cześć osób nie potrafi korzystać z tej funkcjonalności? Przycisk Odpowiedz jest traktowany jak w mailu, przez co trzeba przewijać w dół aby dojść do właściwiej treści.

Może jakieś zmiany w tym temacie? Może przycisk Odpowiedz powinien po prostu przenosić do formularza odpowiedzi, a dopiero + dodawałby treść do cytowania? Co myślicie?

3

Całkowicie popieram. Codziennie kilka(naście) razy edytuję posty, w których ktoś wrzuca całego posta wiszącego piętro wyżej, żeby po cytacie na pół ekranu dodać tylko coś w stylu "OK, dzięki, spróbuję"

6

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, ale super by była możliwość zaznaczenia myszką danego tekstu, kliknięcie "cytuj" i wtedy automatyczne cytowanie tego fragmentu. Jak korzystam z laptopa to mogę jeszcze cytat skracać, ale przez przeglądarkę na androidzie to już nie bardzo by mi się chciało

1

Był już taki pomysł: Cytowanie selektywne Niestety jest problem, który wydaje się nie do rozwiązania (zobacz mój ostatni post).

Zobaczymy jeszcze co inni powiedzą na ten temat...

1

Po ostatnich zmianach (brak strony do edycji/tworzenia posta) działanie + i Odpowiedz wydaje się obecnie robić dokładnie to samo (pomijając przewijanie strony i chmurkę informacyjną).

0

Trudny pomysł:
porównać czy cytujemy cały post - jeśli tak to zwinąć treść posta (tak jak to się dzieje przy wątkach na gmailu). Przy zapisie można by było zrobić podmiankę i zapisać sam ID posta. Choć może nie bo post może być później edytowany, więc trzeba by było trzymać też jego wersje - właśnie warto wspomnieć że czasem cytuje się całego posta po to by go "utrwalić" i żeby autor nie mógł już zmieniać lub usunąć swoich słów.

Trudniejszy pomysł:
zrobić mapowanie HTML -> markdown (po indeksach?). Wtedy możliwe by było zrobienie cytowania selektywnego z zachowaniem markdown (teoretycznie całkowicie wykonalne patrząc na to co zwraca window.getSelection())

1

Można by iść tropem mikroblogów, czyli Odpowiedz wstawiałoby login użytkownika w <textarea>.

@Marooned tak - te dwa przyciski robią prawie to samo, poza przewijaniem strony. Zostało to wprowadzone całkiem niedawno po sugestiach @somekind

1

No dobrze, zrobiłem tak jak powiedziałem i teraz te dwa przyciski robią co innego. Zobaczymy jaki będzie odzew.

0

Ciekawe. Mnie się widzi (ale rzadko korzystam). Skoro są dwa przyciski, to i różnią się funkcjonalnością.

1

Ech, no niestety trzeba nabrać nowych przyzwyczajeń, i klikać zazwyczaj dwa razy, a nie raz jak kiedyś.

A ten przycisk z plusem - gdyby nie to, że wiem, co robi, to bym się nigdy nie domyślił. Ciekawe, czy nowi użytkownicy forum nie mają problemu z domyśleniem się, po co on jest.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0