Dziwne znaczki w profili uzytkownika

1

Jak widać na załączonym poniżej obrazku - w moim profilu pojawiły się dziwne krzaczki. Uwagę na to zwrócił mi @Silv.

Początkowo myślałem, że jest to jakiś ślad sugerujący, że chińskie lub radzieckie służby specjalne inwigilują najbardziej aktywnego i wszechstronnie uzdolnionego użytkownika forum w celu zwerbowania go w charakterze osobowego źródła informacyjnego (co zresztą by było całkowicie zrozumiałe).

Ale (niestety) to nie jest to, nikt się mną nie intersuje :( Takie same krzaczki widać chociażby na profilu @Silv.

Dalsza analiza tematu pozwoliła stwierdzić następujące fakty:

  • występuje to niezależnie od systemu oraz przeglądarki
  • występuje jedynie w przypadku użytkowników, którzy mają w swoim profilu Ustawienia -> Kariera -> O sobie wpisany jakiś tekst.

Połączenie w/w faktów nasuwa podejrzenie, że ma to związek ze zmianą czcionek/ikon, czyli jest to problem podobny do ostatnio zgłaszanych rzeczy takich jak brakujący przycisk wysyłki komentarza czy brak gwiazek do oceny poziomu znajomości danej umiejętności - https://4programmers.net/Forum/Coyote/335030-zniknely_gwiazdki_do_oceny_swoich_umiejetnosci_w_profilu_uzytkownika. Prawdopodobnie była tam jakaś ikonka/element ozdobny, który teraz nie może się poprawnie wyświetlić. Coś mi świta w pamięci, że był tam taki duży, fikuśny cudzysłów.

Dziękuję za uwagę i życzę wszystkim miłego dnia.

screenshot-20200121083021.png

EDIT

Pozwolę sobie wkleić fragment PW od @Silv w tej sprawie. Wprawdzie nie pytałem go o zgodę, ale myślę, że się nie obrazi ;)

screenshot-20200121084316.png

1

Jakaś zapomniana ikona jeszcze po upgradzie font awesome.

4

Ikonka jest dodana jako unicode i nie ustawiono grubości czcionki, gdzie odpowiednikami grubości są klasy css fas/far/fal - zazwyczaj te cieńsze są w wersji płatnej. Możliwe, że upgrade coś namieszał

Szybki fix

#profile .statement:after {
    font-weight: 600;
}
1

A kto rozwiąże zagadkę uciekającej treści posta do góry po przejściu do niego z powiadomienia jeśli ktoś doda komentarz? Po odświeżeniu strony lub odznaczenia stylu wszystko wraca do normy :D

n.png

0

@cerrato: z mojej strony problemu nie ma. U Ciebie? Możesz zaakceptować wątek?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1