Zduplikowane powiadomienie o wiadomości prywatnej

1

Ktoś zaobserwował ostatnio coś podobnego?

Case jest taki - niespecjalnie do zreprodukowania bez osoby trzeciej:

  • dostaję powiadomienie o wiadomości prywatnej
  • przechodzę przez link z powiadomienia do wiadomości
  • czytam/odpisuję/w inny sposób "obsługuję" wiadomość
  • niedługo później otrzymuję drugie powiadomienie o dokładnie tej samej wiadomości, co poprzednio

Jeszcze kilka dni temu czegoś takiego nie było, choć z PW korzystam z różnych sieci i urządzeń, w zasadzie to problem zauważyłem dzisiaj, choć mógł występować ciut wcześniej - po prostu nie zdarzyło się wczoraj, bym otrzymał PW podczas gdy byłem online ;)

0

ogolnie powiadomienia zwariowaly

pewnie to w zwiazku z tym ze niektorym osobom strona sie wolno laduje

3

Tak - czasami pojawiają się powiadomienia do rzeczy, które już czytałem, ale zauważyłem też odwrotne działanie - nie mam czerwonego kwadracika z numerem przy dzwonku/kopercie, ale po kliknięciu rozwija się lista, na której mam coś podświetlone na żółto. Tak czy siak - coś dziwnego się dzieje.

Może to też mieć związek ze skopanym liczeniem ilości wyświetleń, o którym pisałem wczoraj w innym wątku - Problem techniczny - nie działa licznik wyświetleń

0

Obserwacja z ostatniej chwili - dostaję powiadomienie o PW, w powiadomieniu mam info o wiadomości, którą czytałem kilka godzin temu. Klikam na powiadomienie i zamiast starej wiadomości (która była zaanonsowana) widzę świeżą.

0
cerrato napisał(a):

[…] ale zauważyłem też odwrotne działanie - nie mam czerwonego kwadracika z numerem przy dzwonku/kopercie, ale po kliknięciu rozwija się lista, na której mam coś podświetlone na żółto.

U mnie jest tak samo, ale problem ten dotyczy głównie wiadomości prywatnych. Po prostu ten czerwony dymek nie pokazuje się gdy przychodzi nowa wiadomość – dopiero kliknięcie w kopertę lub odświeżenie strony powoduje że się pojawia.


Trochę mnie to wkurza. Wbrew pozorom nie przeglądam forum bez przerwy, po prostu zrobię co mam zrobić, okno przeglądarki minimalizuję i zajmuję się swoimi sprawami. Jeśli dostanę powiadomienie to liczba tych nowych podana jest w nawiasach przed tytułem aktywnej zakładki. W przypadku peemek działało to tak, że tytuł zakładki zmieniał się w pętli. Dzięki temu mogłem mieć przeglądarkę zminimalizowaną, ale na bieżąco reagować na nowe zdarzenia.

Problem w tym, że po dostaniu peemki ani nie pokazuje się dymek (jeśli mam okno przeglądarki otwarte), ani tytuł zakładki się nie zmienia tak jak kiedyś, więc muszę ręcznie sprawdzać czy jest coś nowego. :/

0

Fakt, były dziś spore problemy wydajnościowe. Daj znać jak problem będzie się powtarzał.

0

@Adam Boduch: nie mam na myśli ostatnich dni – raczej ostatnie tygodnie/miesiące, trudno dokładnie określić. Sądziłem że może to problem klasycznej Opery, ale inni też mają te same problemy na innych przeglądarkach.

1

Nie dostałem zduplikowanych powiadomień, ale zdarza się, że strona pokazuje mi że mam kilka nieprzeczytanych wiadomości, choć wcale takich nie widzę.

0

Jak tam sytuacja wygląda obecnie?

@elwis: chodzi o wiadomości prywatne? Nadal wyświetla się że masz jakieś nieprzeczytane wiadomości?

@cerrato: może zdarzyć się następująca sytuacja: informacja o powiadomieniach przychodzi przy pomocy websocket. Może się zdarzyć tak, że np. po wybudzeniu komputera ze stanu hibernacji, połączenie z serwerem websocket zostaje przerwane. Klikasz wówczas na listę powiadomień (nie odświeżając strony) i widzisz nowe powiadomienia/wiadomości, pomimo, że brakuje czerwonego kwadracika z ich liczbą.

0
Adam Boduch napisał(a):

Jak tam sytuacja wygląda obecnie?

@elwis: chodzi o wiadomości prywatne? Nadal wyświetla się że masz jakieś nieprzeczytane wiadomości?

Tak wiadomościi prywatne. od jakiegoś czasu wszystko działa poprawnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0