Być może niespójne wyświetlanie tytułów artykułów w Kompendium

Odpowiedz Nowy wątek
2019-04-13 00:50
0

Jest to raczej moje pytanie niż problem typu "bug" czy "invalid".

Dla danego artykułu w naszym Kompendium jest możliwy do określenia zarówno atrybut "Tytuł", jak i atrybut "Rozszerzony tytuł". Na stronie kategorii, dla danego artykułu wyświetlany jest atrybut "Tytuł" (a poza tym: awatar autora, data publikacji, liczba komentarzy i liczba odsłon). Jest on umieszczony w pozycji tytułu, posiada formatowanie oczekiwane dla tytułu. Natomiast, gdy wejść na stronę artykułu, to w nagłówku artykułu wyświetlany jest już atrybut "Rozszerzony tytuł". Atrybut "Tytuł" można też na tej stronie znaleźć, tylko że w pasku nawigacji breadcrumbs (sformatowany tak, jak ta nawigacja, nie jak tytuł).

Zastanowiło mnie czy, jest to oczekiwana różnica w tytułach.

Przykład: dla lepszego zobrazowania, pokaż, jak to wygląda dla przykładowego artykułu, którego atrybut "Tytuł" ma wartość "Batchowe rozszerzenia Windows XP", a atrybut "Rozszerzony tytuł" ma wartość "Wykorzystanie list danych w wielokrotnych podstawieniach".

  1. Widok tego artykułu na stronie kategorii (Z pogranicza):

batch.png

  1. Widok nagłówka tego artykułu na stronie artykułu:

inner.png

  1. Oraz widok wartości obu atrybutów "Tytuł" oraz "Rozszerzony tytuł" naraz dla tego artykułu (dla pewności, który jest który; jest to strona edycji tego artykułu):

both.png


edytowany 2x, ostatnio: Silv, 2019-04-13 01:05

Pozostało 580 znaków

2019-04-13 08:11
1

Ma to związek z SEO (pozycjonowaniem stron). Możliwość umieszczenia dłuższego tytułu (większej ilości słów kluczowych) w tytule rozszerzonym miało wpłynąć pozytywnie na pozycje danej strony (tytuł umieszczony jest w znaczniku <title> oraz <h1>).

Pozostało 580 znaków

2019-04-13 16:08
0

@Adam Boduch: dzięki, dobrze, rozumiem oczywiście. Ale czy w takim razie nie powinno być dwóch tytułów na stronie artykułu? W sensie: podobnie sformatowanych? Jeden pod drugim na przykład. Jako tytuł i podtytuł na przykład.


edytowany 3x, ostatnio: Silv, 2019-04-13 16:08

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0