Wątek przeniesiony 2018-12-22 14:15 z Społeczność przez furious programming.

Możliwość raportowania wpisów na Mikroblogu oraz komentarzy na Forum i na Mikroblogu

3

W odniesieniu do wątku @czysteskarpety: Reklamy na mikroblogu. a także własnych przemyśleń, czy są jakieś plany wprowadzenia możliwości raportowania komentarzy i/lub wpisów na mikro?

Obecnie jak szambo wyleje w komentarzach / na mikro to nawet nie ma jak tego zgłosić inaczej, niż przywołując moderatora, aby zajrzał i interweniował (na szczęście rzadko jest taka konieczność). Tymczasem dość często toczą się tam nawet dość burzliwe dyskusje ;)

2

Musi być w końcu możliwość raportowania wszystkiego co od użytkowników pochodzi.

Przede wszystkim trzeba dodać taką funkcję do wpisów na blogu i wszystkich komentarzy w całym serwisie (forum, blogi i artykuły). Przyda się też możliwość zaraportowania samego użytkownika, w razie gdyby np. ustawił sobie niestosowną miniaturkę lub sygnaturę.

Na razie da się raportować tylko posty i całe artykuły.

1

Racja, to zadanie zostało dodane do listy "TODO" :)

0

@Adam Boduch: coś się zmieniło w tej kwestii?


UPDATE: Gdzie w kodzie jest miejsce, w którym należy to dodać? Szukałem, ale w sytuacji, gdy nie znam architektury aplikacji opartych na PHP ani nazewnictwa w projekcie, to jak szukanie w stogu siana.

0

Póki co, nie mam czasu :(

Widoki znajdują się w katalogu resources/views.

0

Dzięki. Ale czy to jest kwestia jedynie widoku?

2

Jak się patrze na to co tu się dzieje To myślę że to powinno trafić jako jeden priorytetów

0

@scibi92: niby tak, ale z drugiej strony, z osób uczestniczących w podlinkowanej przez Ciebie kłótni, jedynie @axelbest przywołał na pomoc kogoś z moderacji. Póki nie ma takiej możliwości w postaci specjalnego przycisku, trzeba sobie radzić jakoś. A skoro praktycznie nikt nie zgłosił że coś złego się dzieje, to problemem raczej nie jest brak narzędzi, tylko postawa użytkowników :(

0

@scibi92: to jest jeden z tych miejsc i momentów o których mówiłem, gdy "szambo wylało" i nawet nie ma nawet jak pacnąć guzika "raportuj", tylko trzeba wołać po nicku. Tak patrząc po słownictwie @Hispano-Suiza można wręcz powiedzieć, że wylało dosłownie.

1

Zastanawiam się gdzie umieścić ów link do raportowania. Zarówno samych wpisów jak i komentarzy. Logiczne by było umieszczenie ich obok już istniejących linków jednak czy wówczas nie będzie ich zbyt dużo?

W prawym górnym rogu każdego wpisu/komentarza znajduje się menu rozwijalne. Widzą ją autorzy oraz moderatorzy. Może taka ikonka powinna być widoczna dla każdego użytkownika i zawierać linki do raportowania wpisu oraz blokowania jego użytkownika? Pomysł zaciągnięty z facebooka gdzie tak to właśnie wygląda ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0