Zgłaszanie komentarzy niezgodnych z regulaminem

1

Chciałbym zaproponować nową funkcjonalność Coyote – zgłaszanie do moderacji komentarzy niezgodnych z regulaminem.

Mam na myśli zgłaszanie sensu stricto – przez odpowiedni przycisk o odpowiedniej nazwie (mówiąc obrazowo), a nie poprzez, na przykład, wysyłanie powiadomieć do moderatora przez użycie znaku @. Chodzi mi o komentarze tak do postów, jak i do mikroblogów (chyba innych nie ma). Funkcjonalność powinna być taka sama, jak dla zgłaszania postów.

W pewnym sensie proponuję powtórnie, ponieważ rok temu pojawił się prawie ten sam temat, tylko w kontekście mikroblogów (aczkolwiek z treści posta to nie wynika): Mikroblogi - zgłaszanie komentarzy, Temat nie dostał odpowiedzi, więc myślę, że warto odświeżyć, szczególnie by poznać zdanie administratorów, moderatorów i osób co bardziej zżytych z naszym forum.

Uzasadnienie:

 1. Traktowanie postów oraz komentarzy odmiennie w kontekście ich treści:
  • nie jest wymagane – w regulaminie nie ma mowy o "treści postów", a o komentarzach nie ma ani słowa (jest jedynie wzmianka o "treściach na forum" w punkcie 4.1. paragrafu 2);
  • jest nadto nieuzasadnione – pod względem treści wzmiankowany wyżej punkt zrównuje posty i komentarze.
 2. Niezgodne z regulaminem, a przynajmniej niestosowne/nieprzyzwoite komentarze pojawiają się w mojej ocenie z równą częstotliwością co posty (chyba że posty są częściej usuwane i nie mogę ich przez to zobaczyć – oczywiście wtedy ten punkt nie ma zastosowania).
 3. Proponowana funkcjonalność nie powiela obecnych możliwości zgłaszania komentarzy – czyli poprzez wiadomość prywatną oraz wysyłanie powiadomień – dlatego, że:
  • od wiadomości prywatnej różni się tym, że byłaby (1) bardziej stosowna, (2) mniej absorbująca obie strony (zgłaszającego oraz moderatora);
  • od wysyłania powiadomień różni się tym, że byłaby ona anonimowa.

Do rozważenia:

 • Czy wykorzystanie proponowanej funkcji przysporzyłoby więcej lub znacznie więcej pracy moderatorom? Chciałbym przy okazji zauważyć, że praca moderatorów na tym forum jest dla mnie dobra, zaskakująco nawet dobra, patrząc na to, jak powielają się tutaj pewne schematy do moderacji (m.in. postów umieszczanych w niewłaściwych kategoriach).
0

Chciałbym podbić temat. @Adam Boduch, m.in. Twoje zdanie jest ważne. Na razie wypowiedział się jedynie @loza_szydercow.

0

Tak, zadanie umożliwiające raportowanie wpisów na mikroblogu jest na liście zadań. Można oczywiście je rozszerzyć również do komentarzy.

0

To ja bym postulował. Ale nie popędzam.

Podkreślam: chodzi mi o komentarze tak do postów, jak i do mikroblogów.

2

Z komentarzami nie powinno być problemu – i tak posiadają dynamicznie pojawiające się ikonki na końcu komentarza, więc można tam dodać kolejną do raportowania. Z wpisami też – są przyciski Obserwuj i Komentuj, więc można dodać Raportuj.

Musi być możliwość raportowania każdej aktywności użytkowników.

1

@Adam Boduch: odświeżam. Czy w świetle wdrożenia Dziś została wdrożona funkcj... coś zmieniło się w temacie zgłaszania komentarzy na forum?

0

@Silv: Nie, jak widać nie ma opcji zgłaszania komentarzy do postów :)

0

Czy w świetle ostatnich zmian może łatwiej się da to wdrożyć? :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1