Vagrant/Docker dla Coyote

0

Dockera porzuciłem, nie było sensu kopać się z koniem.
Od ponad tygodnia walczę z Vagrantem. Walczę, bo nie jestem linuksowym ekspertem. Ogarnięcie puppeta i linuksowych zawiłości konfiguracyjnych wymagało wielogodzinnych sesji z google. Wydaje się, że jestem blisko, ale doszedłem do momentu, że bez solidnej wiedzy o linuksie dalej już nie zajdę.

Czy jest na sali linux mastah chcący pomóc w temacie? Są pewne problemy z konfiguracją php, mongodb i częściowo z postgresql. Kto wie, czy coś więcej.. kolejne problemy pojawiają się dopiero po ogarnięciu poprzednich. Jeśli jesteś chętny i masz wiedzę, odezwij się do mnie na prv. Do tej pory @Adam Boduch sporo mi pomagał od strony Coyota i jego wymogów. Teraz potrzeba wiedzy bardziej systemowej.

1

Hmm. Wygląda na to, że nie ma śmiałków. Może z kodem będzie prościej?
https://github.com/adam-boduch/coyote/tree/vagrant
Stworzyłem nowego brancha (doszedł vagrantfile i katalog puppet). Jeśli ktoś ma wiedzę i chciałby pomóc, to mógłby okiem rzucić.
W założeniu:

  1. git clone https://github.com/adam-boduch/coyote.git
  2. git checkout vagrant
  3. vagrant up
  4. edit etc/hosts -> 192.168.10.10 coyote.dev
  5. wbijamy na coyote.dev i widzimy działającego Coyote

Taki jest plan. Niestety, nie okiełznałem w pełni konfiguracji i gdzieś w okolicy make install-dev (odpalane z after-puppet.sh) pojawiają się błędy. Coyote nie umie połączyć się z postgresem (to dość bezczelnie załatwiam w 2 i 3 linijce after-puppet.sh - do wywalenia jeśli config będzie prawidłowy) i mongodb (tu nie znalazłem rozwiązania).

Mi to zajęło koło tygodnia (w tak zwanym międzyczasie). Zakładam, że jakiś linuksowiec ogarnąłby to znacznie szybciej, na co liczę :)

0

Po co wam ten vagrant? Przecież to kupa i syf. Zbudujcie kontener dockera i dodajcie na dockerhub lub zróbcie swoje repo.

0

To przejrzyj cały wątek zanim się wypowiesz. Albo siądź i zrób zamiast krytykować.

0

Jak można zauważyć na https://github.com/adam-boduch/coyote, mamy już Vagranta. Kilka siwych włosów mi doszło, ale udało się dopiąć większość. Tu podziękowania dla @Adam Boduch i @Paweł Dmitruk za pomoc na prv.

Obecna wersja nie umożliwia jeszcze całkowitej instalacji z wnętrza Vagranta (jeśli wiesz, jak sprawić, by npm install i gulp działało na Vagrancie pod systemem Windows, daj znać - aby zobaczyć jakie błędy to generuje, zmień make install-vagrant na make install-dev w puppet/env/dev/manifests/after-puppet.sh przed vagrant up, co uruchomi punkt 2 i 3 z wnętrza boxa), więc wymagane są następujące narzędzia zainstalowane lokalnie:

  • Vagrant
  • npm
  • gulp (instalowane przez npm install -g gulp)

Instalacja

  1. vagrant up
  2. npm install
  3. gulp
  4. w etc/hosts dodajemy wpis 192.168.10.10 coyote.dev
  5. w przeglądarce pod adresem coyote.dev powinniśmy zobaczyć działającą wersję Coyote

Nie pozostaje nic innego jak postawić Kojota i zacząć pomagać w deweloperce :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1