Identyfikacja użytkowników przez IP, UserAgent i sesję

2

Zanim coś napiszesz przeczytaj cały post.

Po co taka funkcjonalność?
Na 4p mogą wypowiadać się osoby niezarejestrowane, często ta sama osoba używa kilku nicków w tym samym temacie co czasem prowadzi do nieporozumień. Sprawdzenie IP czy rodzaju przeglądarki pozwoliłoby na łatwiejsze powiązanie użytkownika z postem.

IP, Nazwa przeglądarki? Przecież to dane osobowe!
Tu kwestia jest sporna, ale mam na to pewien sposób - zamiast samego numeru IP lub nazwy przeglądarki można podawać hasze z tych danych a jeśli tego byłoby mało bo np. istnieje obawa "odwrócenia" hasha można zrobić osobną bazę IP/useragent i przedstawiać numer porządkowy (czy jakiś wygenerowany ciąg) np. pisze posta w temacie, zapisywany jest mój UserAgent z nr. 25, ktoś inny w temacie wypowiada się z tej samej przeglądarki i ma przy swoim poście też numerek 25 bo przeglądarki są identyczne.
Preferował bym rozwiązanie przy którym w poście wyodrębnione byłyby:

  • IP
  • UserAgent
  • Ciasteczko sesji (choć to niekoniecznie)
    W ostateczności połączenie tych 3 parametrów w jeden wskaźnik.
1

Jeśli user chce ściemniać i zmienia nick w trakcie rozmowy to równie dobrze może zmienić UA albo nawet IP (proxy, zmienne, etc).
Uważam pomysł za chybiony.

0

Wiadomo, że nie daje to 100% pewności i można te rzeczy spreparować, ale często takie zachowanie podyktowane jest lenistwem - bo gość rzuci jakieś randomowe "sdaasgd" przy nowym poście i nie wiadomo czy ktoś nowy włączył się do dyskusji czy nie.
Ewentualnie taka funkcjonalność mogła by być wyłączona z działów offtop czy flame, gdzie nie każdy chce się podpisywać pod tym co napisze, choć tam jest to najczęściej widoczne.

3

Ale nick anonima jest pamiętany, więc to nie lenistwo, ale zamierzona zmiana.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0