RSSy w <link />, lista kanałów, bugi, sugestie

1

[1]

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" href="http://bash.org.pl/rss" />

Coś tak mądrego powinno być również na 4p. Ikonki trzeba szukać, a 99% stron posiadających kanał RSS ma coś takiego, co przeglądarkom, wyszukiwarkom i innym mechanizmom pozwala w łatwy sposób zorientować się, że strona posiada kanał(y) RSS.

user image

[2]
BTW:
Fajnie jak na stronach jest jakaś lista kanałów. Jak widać na screenie - tam, jeżeli wpiszemy więcej niż jeden taki <link /> będzie lista do wyboru (o tak jak tu) - na 4p raczej całej listy nie wpakujemy, bo będzie a duża. Ale ogólnie nie wiadomo co mamy w RSS-ach. Ikonka w kategorii na forum - lista postów z kategorii. W stopce koło fejsbuka - wszystkie posty z forum ([3] tu bug: czemu na tej liście posty nie mają skróconych fragmentów tylko same tytuły?)

[4]
Mikroblogi - brak RSS z wpisów. Jak się śledzi kilkadziesiąt stron, na jednej to posty na wordpressie, gdzie indziej jakieś newsy, tutaj wpisy na mikroblogu, tam komentarze - to jednak najfajniej jest to mieć w formie kanału RSS - ze wszystkim jesteśmy na bieżąco z jednego miejsca. Pasuje RSS per user i RSS ze wszystkiego.

[5]
RSSy z forum, ale z określonych tagów - to możliwe? Gdy w GET mamy tag=php to widzimy posty z tagiem PHP, gdy mamy export=atom no to mamy kanał RSS, ale gdy połączymy je razem - dalej mamy kanał RSS, ale z wszystkich postów. Spodziewałbym się, że dopisanie export po prostu zmienia sposób generowania outputu, a nie zlewa filtrowanie i wszystko inne :> Na wielu stronach to tak działa (choć najczęściej nie jest wspomniane o tym), przez co zawsze możemy głębiej przefiltrować kanał. Tu od razu uwaga, że możliwość generowania kanału z więcej niż jednego taga byłaby wskazana (żeby nie subskrybować osobno php i html gdzie co trzeci temat będzie i na jednej i na drugiej liście wtedy).

Chyba tyle ;]

0

Dzieki za sugestie. Dodalem do listy zadan :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0