Propozycja nowego działu. :)

0

Z biegiem czasu powstają nowe języki programowania, jednym z nich jest język F#, który jest on częścią platformy .NET od firmy Microsoft. Z tego powodu postanowiłem zaproponować stworzenie nowego działu na forum o nazwie "F#", ponieważ w przyszłości, będzie więcej programistów języka F#, a z tym wiążą się problemy, które można byłoby rozwiązać na forum w takim dziale, o takiej nazwie (F#). Dodam jeszcze, że mogę stanąć na straży w tym dziale, ponieważ aktualnie uczę się tego języka. :)

2

Ja osobiście nie widzę powodu zakładania takiego działu, dopóki nie zacznie pojawiać się więcej wątków dotyczących tego języka.
Skoro jest częścią .NET, to póki co można tematy zakładać w: C# i .NET

0

Cóż trochę racji ma @Docent a trochę @Patryk27 IMO rozwiązaniem problemu Docenta i równocześnie dogodzeniem Patrykowi byłoby zmienić nazwę z "C# i .NET" na po prostu "Platforma .NET" albo "Programowanie dla .NET". Wtedy można by tam było umieszczać wszystkie wątki, które dotyczą języków .NETowskich nawet F# i LISP.NET

1
Docent napisał(a):

Z tego powodu postanowiłem zaproponować stworzenie nowego działu na forum o nazwie "F#", ponieważ w przyszłości, będzie więcej programistów języka F#, a z tym wiążą się problemy, które można byłoby rozwiązać na forum w takim dziale, o takiej nazwie (F#).

Skąd wiesz? To nie jest nowy język, istnieje od dobrych kilku lat, od czasu dodania supportu w Visual Studio 2010 absolutnie nic znaczącego się nie dzieje. To element .NET więc jego miejsce jest w dziale .NET, tak samo jak znacznie bardziej popularnego Visual Basica.

4

F# ma już 7 lat i ma wsparcie giganta, więc skoro do tej pory nie robi furory to ciężko oczekiwać, że coś się drastycznie zmieni w przyszłości. Zauważ, że Ruby, Perl i Python są wrzucone do działu Inne, a każdy z tych języków jest popularny dużo bardziej niż F#.

0

Dokładnie, Python nie ma swojego działu pomimo kilku nowych wątków tygodniowo...

2

Nie ma sensu. Po pierwsze, jest dużo innych języków funkcyjnych, które są bardziej popularne od F#. Po drugie nie ma na temat F#, Haskella, Lispa, Scali czy Erlanga tylu postów, żeby tworzyć oddzielny dział dla języków funkcyjnych. Języki funkcyjne nigdy nie "zawładną światem", po prostu elementy właściwe dla tego paradygmatu przenikają do innych języków programowania, np. C++. Pozwala to rozwiązywać w prosty sposób problemy, które już dawno przestały być problemem w świecie języków funkcyjnych. Dodatkową niejasne by było, czy np. Python kwalifikuje się do języka funkcyjnego (funkcja jest "first class object", ale pętla jest preferowana przed rekurencją oraz funkcje anonimowe muszą być proste). Czy taka granica jest za Pythonem, między Lispem a Pythonem, czy w ogóle wszystko za Haskellem już nie jest funkcyjne.

Dodatkowo z tych wszystkich języków, które wymieniłem, to na tym forum jest najwięcej postów dotyczących Pythona i jest to wg mnie i tak za mało, żeby stworzyć nowy dział dla tego języka.

3

Tak, zróbmy dział na cały jeden wątek, bo tyle było do tej pory pytań o F#.

0

Ja dałem tylko propozycje stworzenia nowego działu. Najbardziej zależało mi na opinii Adminów, ale jakoś nie widać ich zainteresowania na ten temat. :(

1

nie z kilku już ww powodów:

  1. Popularniejsze języki jak pytong czy ruby są w Inne i jakoś nikomu to nie przeszkadza.
  2. F# to część platformy .NOT i ma już swój dział na forum.
  3. Jak już to albo dział "języki funkcyjne", albo poddział w .NOT nt. "Inne mniej popularne elementy platformy",

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1