Mikroblogi

25

Ktoś mi niedawno podsunął całkiem ciekawy pomysł. Skoro tak idziemy w "społecznościowość" to może dorzućmy do Coyote coś w stylu mikroblogów? Na stronie swojego profilu każdy mógłby dodawać małe wpisy. To, co go interesuje. Znika wtedy problem tworzenia zbiorczych wątków jak Ciekawe linki, jeśli interesujemy się tym samym co np. madmike to dodajemy jego profil do śledzonych i już widzimy jak tam sobie mikrobloguje o nowych wersjach grepa i AI do wykrywania trolli. Każdy wpis możemy skomentować (tak jak posta). Wymagałoby lekkiego przerobienia strony profilu. "Skompaktowania" obecnych danych i dorzucenia tabelki ostatnich wpisów pod nimi, od razu po wejściu na stronę profilu, dla prostoty.

Co wy na to?

0

Ja jestem strasznie za:) Myślę, że nawet nie muszę rozwijać tej myśli, ale jak najbardziej popieram..

1

ale czy nie będzie takie 'dzielenie się zainteresowaniami' momentami nadużywane? albo czy AI nie stwierdzi, żem troll (a ja jak wiadomo niewinna)? :<

0

Jestem za, ale najpierw galeria. I eurokawki (zamiast eurogąbek).

Jednak lepsza nazwa to "Eurocode". Niech 4programmers idzie z duchem czasu.

2

Ze względu na moją ogromną awersję do wszelkich społecznościowych rzeczy i innych Web 2.0 wynalazków jestem na... Ale mnie nie słuchajcie. Galeria za to jak najbardziej! Może to też społecznościowe, ale galerie użyszkodników i takie tam, istniały na długo przed ryjbukami. ;-) Ze społecznościowych rzeczy to lubię zloty. :-P

1

jeśli już jesteśmy przy edycji profilu to można dodać ew. jakieś funkcje do zwiększenia info o danym użytkowniku np.: miejsce zamieszkania, wiek, imię...? Wygląd profilu jest nieco ubogi. Można umieścić też rubrykę z możliwością wpisania w czym dany "ludź" czuje się najmocniej, w jakiej dziedzinie.

0

świetny pomysł. każdy chętny mógłby prowadzić mniej lub bardziej programistycznego bloga. ja pierwszy jestem chętny.

0

Ja również jestem chętny. Niektóre problemy są na tyle ciekawe, że chciałoby się napisać coś więcej albo w trochę innej formie niż komuś odpowiadając na forum.

1
Rev napisał(a)

Ja również jestem chętny. Niektóre problemy są na tyle ciekawe, że chciałoby się napisać coś więcej albo w trochę innej formie niż komuś odpowiadając na forum.

Czy do tego nie służy czasem "Kompendium wiedzy", w którym zdaje się można różne artykuły umieszczać?

0

Również jestem za. Taki mikroblog będzie naszą wizytówką, ludzie mogli by wstawiać swoje projekty, informacje dotyczące kontaktu z nimi i popisać o tym czy tamtym.
PS. Tu przydała by się ankieta.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0