Powiadomienia

0

Ja protestuję. W rozwijanym przycisku powiadomienia mieści się tylko 5 powiadomień. Ja sobie często komentarze na mejlu czytam, to potem wchodzę na forum, klikam dymka, odklikuję i po ptokach.

Chyba że dostałam więcej niż 5 powiadomień. Niestety, irytują mnie pozostawione nieprzeczytane powiadomienia. A jeżeli dostanę ich 11, to muszę kliknąć dymka, następnie zobacz wszystkie powiadomienia, co mnie ze strony przenosi, i wtedy dopiero mogę spokojnie wrócić na stronę główną. A NIE! Jeszcze cache przeglądarki! Grrr...

Wchodząc na forum od razu otworzyłam sobie kilka podstron. Teraz muszę je wszystkie poodświeżać z ctrl (samo f5 nie wystarczy), aby na każdej zakumał, że ja już te powiadomienia czytałam. W efekcie teraz na pasku zakładek mam nawet takiego potwora, co mnie uprzejmie informuje, że mam (0) nowych powiadomień.

Czy nie mógłby ten pasek wyświetlać wszystkich nieprzeczytanych, a tylko przeczytane ograniczał do iluśtam?

0

Ja też o powiadomieniach, ale o innym ich aspekcie. Czy powiadomienia muszą zawierać tekst Aurel (sehanine) dodał komentarz ....? Może zmienić na dodał[a]?
Btw, pisząc powyższe zauważyłem, że źle są parsowane zagnieżdżone formatowania (np. podkreślenia wewnątrz kursywy).

0

@Adam Boduch problem opisany w tym temacie został zażegnany, dzięki dodaniu w obszarze powiadomień "Oznacz wszystkie jako przeczytane". Niestety, opcja ta zniknęła...

0

Hmm, ta opcja jest widoczna (przynajmniej powinna byc) jezeli masz wiecej niz 5 powiadomien nieprzczytanych.

2

Ja ogólnie uważam, że ta lista powinna sortować się NAJPIERW wg. statusu "nieprzeczytane/przeczytane", a potem wg daty.
W ten sposób mamy 11 powiadomień - klikamy, widzimy 5, odklikujemy je sobie w nowych zakładkach, zamykamy powiadomienia, klikamy jeszcze raz - na górę wskakują kolejne nieprzeczytane, klikamy, i powtarzamy proces, tym razem tylko jedno jest nieprzeczytane, 4 pozostałe - te kliknięte przed chwilą.

Wydaje mi się, że takie działanie jest popularne na innych portalach.

0

Calkiem fajny pomysl :) Gdzie to podpatrzyles? Tyle, ze np. przypadkowy dwuklik na ikonce, spowodowaloby najpierw zaladowanie np. 5 nieprzeczytanych powiadomien, a potem zamkniecie listy. Tak wiec kolejne klikniecie na te ikonke zaladowaloby 5 kolejnych, tak? No, ale na to juz nie ma rady :]

Na liscie zadan, leza juz dwa zadanka dotyczace powiadomien. Jedno m.in. obejmuje usuniecie koloru tla juz kliknietego powiadomienia.

0

nie, dopiero po "odkliknięciu" wiadomości stają się one przeczytane, więc można sobie kliknąć i 20 razy i nic nie ucieknie. jeżeli dobrze kojarzę to na wykopie tak jest [?], i ogólnie mam wrażenie, że to popularny mechanizm (@Marooned: Na fejsbuku to w ogóle powiadomienia to jakiś chaos)

0

To ja może tutaj dopisze, żeby nie zaśmiecać.
Coś mi się popsuło z powiadomieniami o wiadomościach prywatnych. Wszystkie pousuwałem, ale cały czas wyświetla mi się czerwone "[1]" przy kopercie. A wchodząc na skrzynkę mam "Wiadomości (1/0)" oraz "Brak wiadomości w skrzynce."

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0