Kilka pytań do administratorów

0

Zauważyłem, że temat ten kiedyś był podejmowany i chyba wciąż jest aktywny
http://4programmers.net/Forum[...]rie_w_kategorii_java?start=10

Mianowicie zastanawiałem się kiedy forum doczeka sie osobnego subforum dla Androida

oraz

czy jest planowane zainstalowanie wtyczki do programu TappaTalk?

0

Wtyczkę dla TapaTalk trzeba by napisać najpierw, forum jest na naszym własnym systemie oparte i standardowo Tapatalk nie obsługuje go (co nie jest dziwne).

Nie jestem pewien sensu istnienia forum dla Androida, skoro są tagi - http://4programmers.net/Forum/Java?tag=android wyświetli tylko posty dotyczące Androida których jest dość mało. Przynajmniej mój postulat wprowadzenia tagów miał wyeliminować tworzenie subforów.

0

gdyby jeszcze wszyscy grzecznie tagowali. Android wciąż zyskuje na popularności, jestem przekonany, że w przyszłości przybędzie postów

(niska ich obecność może być w pewnym stopniu związana z brakiem odpowiedniego subforum :) )

0

Wydaje mi się, że możesz mieć rację. Wszakże oprogramowania i developerów mobilnych (nie tylko na Androida) będzie przybywało.

0

Bardzo wątpię, iż ilość wątków jest niska z powodu braku działu. Też korzystam z tagowania jeśli chodzi o Androida. Sam ostatnio zacząłem nieco klepać w temacie.

Sprawę Tapatalk/Forum runner rozwiązał Ktos. Osobiście nie trawię tych programów - strasznie spowalniają użytkowanie forum. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest prosta acz nadal funkcjonalna skórka mobilna (z mocno ograniczonym AJAXem - ukłon w stronę Opery Mini). Na obecnej np. nie da się skorzystać z szybkiej odpowiedzi, bo guzik [wyślij] dodawany jest przez JS po wejściu w pole :/

0

spowalniają forum? na forum.android.com.pl nie zauważyłem jakiegoś denerwującego zamulania forum :) Trudno porównywać funkcjonalnością TappaTalk do wersji mobilnej na przeglądarkę, o tym jestem przekonany :) Oczywiście implementacja takiego programu bez odpowiedniego subforum dla androida byłaby bezcelowa (kto wie jak on działa, będzie wiedział czemu)

0

Nie zrozumieliśmy się. Użytkowanie forum w tych programach jest o wiele wolniejsze niż przez przeglądarkę. Głównie z powodu niemożliwości otworzenia wielu wątków w zakładkach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0