Nadużywanie komentarzy i prowadzenie rozmów w nich

0

Już n-ty raz sam się na tym złapałem, że prowadzę rozmowy w komentarzach mimo, że są one dokładnie na temat całego wątku. Takie rozmowy ciężko śledzić, wyszukiwać i czytać.

Chyba jednak trzeba coś z tym zrobić, bo uznaję to za patologię. Zamiast do off-topowych docinek komentarze stały się miejscem regularnych dysput, które ciężko śledzić zainteresowanym.

Macie jakieś pomysły by jednak zostawić tę funkcjonalność dla wszystkich a nie tylko moderatorów, ale przywrócić sensowny balans między rozmową na temat a komentarzami pod postami?

0

Wszystko będzie "ograniczaniem". Nie da się ograniczyć komentarzy np. do 5-ciu pod postem, bo te 5 to mogą być bzdury, a szósty mógłby być sensowny.

  1. Ograniczyć do np. 50 komentarzy miesięcznie na użytkownika poza działami flame i offtopic. Każdy komentarz gdzie indziej zmniejsza licznik aż do wyczerpania.
  2. Dodać przy tworzeniu wątku checkbox "nie lubię komentarzy", jeśli autor go zaznaczy, nie da się komentować postów w tym wątku.
0

a nie lepiej zmniejszyć długość komentarza - jak będzie ograniczenie to to co teraz jest w komentarzu automatycznie będzie pisane jako post

0

+dodane będzie @(do kogo)

Czyli, jak napiszę komentarz do Misiekd, którego length > 255 znaków (?), to doda post następująco:
@Misiekd:
(komentarz)

?
(rzecz jasna - dopiero to ustalamy ;-))

0

A może dodać jednego checkboxa przy dodawaniu komentarza do ostatniego posta w temacie, jeżeli się go nie zaznaczy to zamiast komentarza zostanie dodany nowy post. Ewentualnie uatrakcyjnić opcję szybkiej odpowiedzi, tak aby łatwiej, szybciej i przyjemniej było odpowiedzieć niż komentować.

0

No... jakby szybka odpowiedź była taka jak w starej wersji... marzenia. ;(

Ja nie mam pomysłu, jak można odgórnie narzucić dyskusje na temat w postach, skoro odkąd istnieje internet to nie działa. ;P Trzeba się po prostu pilnować, no a służby specjalne mogą w razie czego poprawiać i upominać. :)

0

Powiem tak: mi to aż tak strasznie nie przeszkadza... Jedyne czego mi brakuje, to jakieś oznaczenie, że w danym temacie pojawiły się nowe komentarze.

0

somekind - czego Ci konkretnie brakuje w szybkiej odpowiedzi? pisz, pisz.. Coyote ewoluuje, wsio da się zmienić jeśli będzie miało sens

0

najbardziej brakuje podstawowych znaczników - code + lista. W starej wersji było jeszcze bold, underl., italic, kolor (chyba) itp. O ile teraz podstawowe formatowania to w sumie cztery takie same znaki to nie jest to problem to np. nigdy nie pamiętam jak jest aby coyote w ogóle nie ruszał tekstu, który jest w znacznikach, albo żeby było czcionką o stałej szerokości. Jeśli chcę wstawić tabelkę to zazwyczaj albo próbuję do skutku albo otwieram sobie na zakładce pełną odpowiedź i tam sprawdzam jak to było. Generalnie weźcie pod uwagę, że nie każdy pamięta jak się coś wstawia w poście (np. obrazek z załącznika - o ile się nie zmieniło to musi być {{Image:nazwa.bmp}} bo {{image:nazwa.bmp}} nie działa :/, tak samo zamiast szukać i wklejać cały link np. do http://4programmers.net/WinAPI/MessageBox można by dać tylko [[Delphi/MessageBox]] - ale kto pamięta, ba kto wie, że tak można poza garstką, która kiedyś czytała pomoc jak pisać arty).

Jeszcze odnośnie obrazków w załącznikach - nie dało by się na zakładce załączniki dodać obok ikonki do usunięcia załącznika coś jak wklej link do kodu? czy nawet po dodaniu załącznika obrazkowego jakiejś listy obrazków, gdzie po wybraniu wskakiwał by do postu link do obrazka? Zauważcie, że dużo ludzi dodaje obrazek jako załącznik ale mało kto go potem wkleja w post i żeby go zobaczyć trzeba w niego kliknąć - jak myślicie dlaczego tak jest? Ja uważam, że jak ktoś nie ma nerwów i nie chce mu się wertować kilometrów pomocy i faqu, a w dodatku jest nowy, to po prostu to oleje.

BTW2 szybka edycja się zdupcyła - okienko edycyjne pojawia się trochę małe
SzybkaEdycja.png

0

Komenatarze sa przeznaczone do tego, aby autorowi danego posta napisac jakas uwage (off-topic), nie wpieprzajac sie w glowny watek dyskusji. Bezzasadne jest odznaczanie watkow, w przypadku, gdy sa tam nowe komentarze, poniewaz to miejsce nie sluzy do prowadzenia dyskusji. Autor posta, do ktorego ktos dopisal komentarz - jest o tym powiadamiany i moim zdaniem to wystarczy.

Mozna dodac jakas informacje w formularzu dodawania komentarza, o tym, ze to miejsce sluzy do dodawania komentarzy do danego posta, ktorego to komentarz jest niezwiazanego z glowna dyskusja w watku

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0