Odpowiedź w wątku przez maila

0

Mimo pogrubionego napisu by nie odpisywać na maile generowanie automatycznie gdy ktoś śledzi wątek, dostajemy ich całkiem sporo. Ludzie odpisują na te maile pisząc odpowiedź, często kierują ją osobiście - jakby myśleli, że to prywatny środek komunikacji do autora pytania.

Zamiast przeciwdziałać, chciałbym pójść naprzód. To, co jest fajne w Facebooku (ale tylko maile o komentarzach - na maile od PM już to nie działa :(), to możliwość odpisania na maila i ta odpowiedź pojawi się na stronie (z małą adnotacją, że wysłane przez maila). Ten sam system zastosowałbym dla maili o wiadomości prywatnej.

Plusy:

  • możliwość uczestniczenia w dyskusji gdy nie mamy dostępu do strony (z komórki w podróży, klienty mailowe są wygodniejsze)
  • całkiem intuicyjne i proste
  • nowoczesność portalu (rzadko spotykane acz logiczne)

Minusy:

  • użytkownik nie dostaje reklam, więc ujmuje to nieco w budżecie (choć obstawiam, że to byłby promil)
  • wymagana infrastruktura do obsługi maili, prawdopodobnie trzeba generować unikalny, trudny do zgadnięcia mail by powiązać adres na który wysyła user z userem (publikacja jako "zalogowany")
  • wymaganie napisanie sprytnego systemu wycinającego oryginalny tekst przy "odpowiedzi" - może być na górze lub dole, linijka o "user Xyz o 13:56 napisał:" może być różna, w różnym języku

Zapraszam do dyskusji.

0

imho to wprowadzi tylko zamieszanie... miałoby to swój cel w takich działach jak offtopic czy flame, ale niekoniecznie w innych... inna sprawa, że teraz komórki dają możliwość normalnego korzystania z internetu...

0

wg mnie jeśli rzeczywiście zdarza się to nagminnie, a odpowiedzi autorów są w miare na temat, to chyba wprowadzenie tego nie byłoby złe

0

przepraszam, ale skoro nie umieją przeczytać nagłówka to odpowiadają na temat :]

Marooned - odpowiadają na temat?

0

I tak siłą rzeczy maile nie dają pełnej informacji o stanie wątku, chociażby efektów edycji nie widać, więc nie widzę sensu takiej zabawy.

0

poniekąd to racja, chyba żeby w jakiś prosty graficznie sposób przedstawiać treść całego tematu w mailu.

0

Myslalem juz o tym, ale szczerze mowiac jedynie w sytuacji powiadomien o wiadomosciach prywatnych. Szczerze mowiac myslalem o tym, aby w mailu w naglowku From podawac adres e-mail nadawcy wiadomosci prywatnej (przypisanej do konta). Ale:

  • niekoniecznie ktos chce ujawniac swoj adres e-mail
  • obecnie system nie wymaga podania adresu e-mail w profilu (nie bedzie wowczas dostawac powiadomien e-mail)

Nie wiem jak obsluzyc infrastrukture e-mailowa aby polaczyc adres e-mail z nadawca wiadomosci prywatnej. Chodzi mi o szczegoly techniczne - nigdy tego nie robilem, ani nie interesowalem sie tym. Ale pomysl jest ciekawy.

0

To by był świetny pomysł - 10 lat temu!! :P

0

Moim zdaniem nie ma sensu.

A co do mail zwrotnych to może każdy taki odbijać do nadawcy z oczojebnym textem

NIE ODPISUJ TUMOKU NA TEGO MAILA!!

czy jakimś podobnym :)

0

Albo inaczej: każdy kto dostaje powiadomienie na maila od razu uważa to za coś ważnego - czasem nawet nie wie, że ma ustawione powiadomienie na maila. Tak moim skromnym zdaniem, gdyby domyślnie był ustawiony brak powiadomień na maila (części powiadomień), to każdy musząc świadomie to ustawić inaczej by podszedł do tego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0