Nowy dział

0

Witam!
Mam pewien pomysł, aby zrobić nowy dział(i pogrupować go na bardziej szczegółowe zagadnienia) czy coś takiego podobnego, w którym były by skróty/kopie tematów w których rozwiązało się ciekawszy problem. Można zrobić takie FAQ z tematów z forum, a nie specialnie pisać gdzieś w zakamarkach serwisu. Czasem jakiś temat jest naprawde fajny, a po roku już jest gdzieś do archiwum przeniesiony czy skasowany, ciężko znaleźć i inni piszą nowe tematy na temat który już był.
Coś podobnego zostało tutaj zaaplikowane, tylko nie bardzo związane z programowaniem, mam na myśli "Perełki" :>
Ktoś pisze temat o obsłudze kamerki internetowej - problem rozwiązany - pyk przeniesione do tego nowego działu, serwis byłby bogatszy i bardziej intuicyjny w szukaniu informacji.
A faq jakie tu jest zrobione to totalna klapa(nie chodzi mi o treść tylko sortowanie).

0
  1. Dzial - Nietuzinkowe tematy juz jest
  2. 3/4 postow szloby do rozwiazanych, co przy podziale tego dzialu skutkowaloby kopia wszystkich aktualnych dzialow
  3. Od wyszukiwania jest wyszukiwarka i google, stad nie zgadzam sie z 'ciezko <ort>znaleŹĆ</ort>'.
0

Najlepiej by bylo na podstawie ciekawych tematow tworzyc FAQ (praktycznie w wiekszosci kategorii w serwisie jest podkategoria "FAQ" w ktorej kazdy moze pisac), ale to komus musialo by sie chciec :]
A to jest najwiekszy problem :P

0
Adam Boduch napisał(a)

ale to komus musialo by sie chciec :]
Ja mógłbym coś takiego robić. Oczywiście nie tylko ja sam :-)

0

Mam inną propozycję, coś co funkcjonuje od dawna m.in na forum Flat assemblera - w każdym dziale przyklejone ogłoszenie z ważnymi\Interesującymi wątkami. Wpisy zawierają linki + ew. krótki opis poruszanego zagadnienia. Problemem na 4p byłoby skompletowanie takiej listy ze starych wpisów, baza jest ogromna. Myślę, że przekracza to możliwości moderatorów konkretnych działów. Kolejną sprawą byłoby dbanie o aktualność takiej listy.
Sądzę, że 4p nie stać na coś takiego za bardzo... chyba, że z pomocą całej społeczności.

0

Myślę, że łatwiejsze to niż pisania artykułów.

0

Taaa... myślenie.
W historii 4programmers czy ctrl-d /ostatniego miejsca gdzie oficjalnie istniało takie 'coś' jak polscy crackerzy - padło ponad rok temu/ też było wiele projektów, wszyscy ochoczo zabierali się za myślenie... tylko potem robić nie miał kto /sam byłem 'szefem' jednego z projektów... zostałem sam z pustym serwisem i killkoma nieprzydatnymi newbie/.
Więc albo będzie zdecydowany odzew ze strony ludzi /obojętne w sprawie której opcji/, którzy będą faktycznie chcięli coś robić albo nawet o myśleniu zapomnijcie.

...ale to tylko taka drobna uwaga dla dobra nas wszystkich.

0

idea ciekawa.. ale co do watkow archiwalnych - tak jak powiedziano - przegryzienie sie przez nie (a i pewnie przyciecie offtopikow..) jest zadaniem... dluuugim

0

Ja bym został przy odsyłaniu do szukajki.

0

no coz, jezeli chodzi o rozbudowywanie dzialow "FAQ", to jest to sprawa prosta, bo kazdy to moze zrobic :)
Jezeli wiec bedzie chcial, to zrobi, odsylam wczesniej jednak, do dzialu Pomoc celem zapoznania sie z dzialaniem systemu oraz zasadami pisania tekstow.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1