[przemyslenia] Autor tekstu

0

Ja nie wiem, ale ludzie maja chopla na punkcie swojego podpisu pod tekstami, chca sie pochwalic, czy co? Wobec tego (bo teraz przepisuje akurat czesc wyswietlajaca artykuly pod nowa wersje engine) warto u dolu strony pisac autora tekstu? A reszte autorow w zakladce 'Historia'? Czy nie warto w ogole zamieszczac informacji kto jest autorem.

Dzis pytanie dzis odpowiedz :)

0

Jakiś czas temu była o tym dyskusja. Ja byłem przeciw umieszczaniu autora, ale pamiętam, że byli i zwolennicy tego pomysłu. Proponuję zatem rozwiązania pośrednie: albo checkbox czy pokazywać kto ostatnio zmodyfikował, albo na stałe pokazywać. Podkreślam "ostatnio zmodyfikował", by nie sugerować, że jest to akurat autor treści.

0

Tak jak mówi Szczawik "ostatnio zmodyfikował".

I warto się zastanowić nad checkboxem takim jak na wiki "to jest drobna zmiana".

0

A ja tam jestem zwolennikiem podawania autora. Ktoś się męczył, żeby napisać, niech coś z tego ma. Nie musi być to nagłówek największą czcionką, ale mały napis gdzieś tam powinien być.

0

Jestem za wywaleniem autora z większości atrykułów, i przeniesieniem do historii.
Ale!

Proponuję dodać albo specjalny szablon albo znacznik, w którym mogło by być na przykład coś takiego:

[ zdjęcie autora ] Autorem tego tekstu jest Jan Kowalski.
Jak Kowalski zajmuje się programowaniem od 24 lat, bo w wieku 1 roku zaczął programować w BASIC-u zanim zaczął się uczyć. Obecnie pracuje w firmie Tinysoft i pracuje w języku D$ nad następną wersją systemu operacyjnego SkyLite ZO.
Tekst na licencji CC-BY-NC.

Żeby jednak ten autor, który napisał jakiś wartościowy artykuł, mógł (jeżeli taka będzie jego wola) się pochwalić, że on oto ma publikację w serwisie 4programmers.net. Vide http://4programmers.net/Forum/395621#id395621 (co zresztą w tym wątku dalej napisałem). Jeżeli widzieliście magazyn (papierowy) phpSolutions, http://www.codeproject.com/, A List Apart czy coś takiego, to chyba powinniście zrozumieć o co mi chodzi.

0

Ja jestem za:

  • albo propozycją Ktosia
  • albo "ostatnio zmodyfikował" + checkbox dla autora, czy tylko on może edytować [w przypadku jakichś większych tekstów np. dla niektórych to istotne] i wtedy pole "autor" (i/lub coś w stylu tego, co podał Ktos)
0

Imo powinna być możliwośc pisania artykułów zablokowanych (które tylko autor może edytować), wtedy chętnie bym widział fotke i jakieś dane kontaktowe do autora. Przy artykułach typu wiki jeden uj, może nawet nic nie być.

0

Popieram drugą propozycję Coldpeer'a. Checkbox dla użytkownika tworzącego artykuł, czy zablokować edycję przez innych użytkowników. Jeżeli zablokowano, zamiast pola "ostatnio zmodyfikował" - pole "autor". To rozwiązanie wydaje się być najbardziej logicznym.

Co do propozycji Ktosia - moim zdaniem miejscem na takie informacje powinien być sam profil użytkownika, który musiałby być widocznie i wyraźnie podlinkowany na stronie artykułu (powiększona czcionka względem innych linków?).

0

Blokowanie tekstu? To kloci sie z idea otwartych tekstow, ktore kazdy moze poprawic, wlasnie po to pare lat temu zostal wprowadzony system wiki.

0

W zasadzie to chodziło mi o to co napisał Coldpeer, czyli checkbox :P

0

Na pewno nie zostawiać tego co jest, czyli "autor" pod tekstem.
Ktoś poprawia literówkę i ląduje pod artem.

Ja obstaję przy wywaleniu totalnie info o modyfikacji z głównej i tylko podawać to na historii - tak jak na Wikipedii.

0

Ja, tak jak Marooned, jestem za pozostaniem przy historii - jak na wikipedii, tam jakoś nikt nie krzyczy, że nie jest czcionką 36 jego nick podany na górze wpisu.

Jeśli nie, to ewentualnie tak jak napisał Coldpeer (2 propozycja) - możliwość zablokowania artu (jeśli jest to coś więcej niż encyklopedyczny wpis, autor może chcieć zachować wyłączność na jego modyfikację) i wówczas wyświetlanie autora, w przeciwnym razie - tylko w historii.

Jeśli to nie przejdzie - to niech już będzie to info o ostatniej modyfikacji, ale nie "Ostatni autor", tylko "Ostatnio zmodyfikował".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1