[propozycja] Losowe linki i FAQ/artów na stronie głównej

0

Często zdarza się tak, że istnieją interesujące teksty gdzieś głęboko ukryte w zakamarkach serwisu. Często też właśnie z powodu ich niedostępności są mało odwiedzane.

Myślę, że ciekawym mogłoby być - na wzór Wikipedii - na stronę główną losować kilka linków, albo nawet fragmentów tekstów. Choćby kosztem wydłużenia układu strony.. W ten sposób serwis z forum dla zamkniętej nieco społeczności mógłby pretendować do pozycji serwisu - bazy wiedzy.

0

Jestem jak najbardziej za

0

Obecny system szablonów pozwala na bardzo łatwą implementację wspomnianej sugestii. Ciekawa propozycja.

0

Kapitalny pomysł! W serwisie jest mnóstwo ciekawych artykułów, o których spora część użytkowników nawet nie ma pojęcia.

0

[soczek] dla pomysłu

0

Moim zdaniem "Warsztat" to kompletne pudło (kto dodaje artykuły nie wchodząc nawet do określonego działu, bez zapoznania się z innymi tekstami) i bardziej szkodzi niż pomaga serwisowi. Propozycja Szczawika mogła by zająć jego miejsce.

A teraz coś z zupełnie innej beczki, dlaczego nie mamy czegoś takiego jak "Artykuł na medal", tyle że na przykład mniej restrykcyjne: "PORZĄDNY ARTYKUŁ" ;)

0

Jestem za Szczawikiem i za Koobą. Aczkolwiek dodać kategorię i szablon "Artykuł wzorowy" czy co tam to można już, z losowymi linkami (względnie umieszczeniem najnowszych z tej kategorii wzorowych) będzie o tyle problem, że trzeba to do Coyote dodać i na ftp wysłać ;)

0

Tak jak jest teraz zrobione pokazywanie 2 najnowszych artów z kategorii "Nowości", tak można łatwo pokazywać N artykułów z kategorii XYZ w kolejności LOSOWEJ lub WG DATY.
Zmienne wytłuszczone przekazywane by były w plikach szablonu, a w php zostałaby zarejestrowana funkcja, która to obsłuży.
Prosta sprawa, a załatwia obie propozycje.

Widzę tylko jeden problem - miejsce, gdzie to upchać wizualnie na stronie. Przychylam się do zdania, że Warsztat nie jest trafiony. Ostatecznie można dać go na drugiej [nie domyślnej] zakładce, a na pierwszej wspomniane propozycje. Czyli w miejsce Warsztatu 2 zakładki, jak w nowościach z serwisu i ze świata.

0
Marooned napisał(a)

Czyli w miejsce Warsztatu 2 zakładki, jak w nowościach z serwisu i ze świata.

Bardzo dobra myśl.

A może do tego jeszcze artykuł miesiąca? Byłby na górze tej list z jakąś gwiazdką, a mógłby być wybierany tak, że w 1 miesiącu zgłaszane byłyby w dziale Społeczność propozycje, w 2 miesiącu ankieta spośród 5 najczęściej proponowanych, w 3 miesiącu byłby artem miesiąca.

0

Za 3 dni wraca Adam, poczekajmy ze zmianami na niego, bo pisał, że bardzo mocno przerabia Coyote na lokalu i szkoda, jakby znów miał nadpisać nasze zmiany :)
Ale pomysły godne realizacji i szybkie do wykonania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0