[propozycja] Pomoc innym

0

Wiele osób jest bardzo pomocnych i często udziela przydatnych informacji dla innych. Myśle, że przydałoby się wprowadzić taką opcje "Pomógł" i zliczać ile razy wyciągnął pomocną dłoń. W jakiś sposób wyróżni się te osoby. I też ograniczy ilość postów "dziękuję" zastępując to kliknięciem na "pomógł".
Druga sprawą jest to, że sprawia to pewną stysfakcje, jak wiemy, że komuś pomogliśmy ;-)

0

Myślę ze ludzie z tego forum są na tyle wysokim poziomie że nie potrzebują takiego dopieszczania swojego ego.

Tak samo jak nie potrzebujemy rangi "super koder - napisał 1024 posty!"

ogólnie pomysł imo kiepski i nie pasujący do tutejszego klimatu.. no offence

0
konrad.g napisał(a)

[...]wprowadzić taką opcje "Pomógł" i zliczać ile razy wyciągnął pomocną dłoń. W jakiś sposób wyróżni się te osoby. [...]

I w tym momencie jakość i poziom merytoryczny 4p <ort>udeży </ort>dna, ponieważ każdy (no może nie każdy lecz większość) będzie się starał zdobyć jak największą rangę "Pomógł"... Według mnie ta opcja jest zupełnie zbędna tak samo jak ilość postów... Chcesz komuś podziękować za pomoc, wrzuć to w sygnaturkę.

Ja jestem kategorycznie przeciwny takiej opcji.

PS> Dlaczego baja Coyota nie akceptuje napisów w UTF-8 ? [Patrz moja sygnaturka to same "?"]
b>@Jojersztajner:</b kicha nadal to samo :/

0

Ja tez jestem przeciw. Kto pomogl ten wie, ze pomogl, wiekszosc jest na tyle dojrzala, ze to im wystarczy. W przeciwnym wypadku zacznie sie ranking, kto ile pomogl, a poza tym moze zniechecac do dyskusji (nowy uzytkownik nie bedzie prawdopodobnie dyskutowal z kims, kto pomogl 1000 razy). Inna sprawa, ze niektorzy (mam nadzieje, ze nikt), moga sie chciec wywyzszac. A przeciez pomoc pomocy nierowna ;)

0

Hmm... ja również jestem przeciwny - doszłoby zapewne do nabijania punktów na banalnych pytaniach. Prawdziwi spece od konkretnej dziedziny raczej trzymają się właśnie jej i tylko od czasu do czasu wypowiadają się w innych kwestiach. Taki zawodnik nie pomoże zbyt wiele razy, ale za to konkretnie i rzeczowo rozwiąże skomplikowane problemy. Liczy się jakość, nie ilość! Jak jakiś newbie będzie chciał się przekonać kto jest wartościowy to zajmie się przeglądaniem konkretnych tematów a nie patrzeniem na jakieś tam punkciki za deus wie co ;P. Dowartościowanie? Raczej wpędzanie w kompleksy... i nie tylko początkujących. Byłoby tak: ("o jaki on musi być mądry" | "o jak on musi dużo wiedzieć") + " " + ("skoro ma tyle punktów" | "tyle razy pomógł") :/ Dobrze jest jak jest - jeżeli to się zmieni to ja się stąd wyprowadzam :/

0

Nie mówiąc już o tym, że znajdą się tacy którzy będą sobie nawzajem "nabijać" punkty

0

Taki system był tutaj parę lat temu. Nie sprawdził się, głównie dlatego, że Sebek napisał skrypt, który nabił mu punktów aż do przekroczenia zakresu, o ile pamiętam ;-)

0

PS> Dlaczego baja Coyota nie akceptuje napisów w UTF-8 ? {Patrz moja sygnaturka to same "?"]

Były pewne komplikacje przy konfiguracji bazy na nowym serwerze, ale jest już w porządku. Ustaw sobie sygnaturkę ponownie.

A co do pomysłu... Ponoć coś takiego już było i się nie sprawdziło (o czym wspomniał Ktos) — IMO lepiej nie próbować ponownie.

0

Apropos punktów poszukałem nieco w głebokich archiwach forum i...

http://4programmers.net/Forum/41717?h=punkty#id41717
http://4programmers.net/Forum/43840?h=punkty#id43840
http://4programmers.net/Forum/43945?h=punkty#id43945

i przede wszystkim te odczucia Kapustki, które wielu z nas popiera, także i dziś
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=31187

Dlatego nie ma punktów, rang, gwiazdek i czego tam jeszcze, co oferuje phpBB.

0

Może nie jestem tu jakąś szychą, ale mimo wszystko napiszę. Napiszę o całkowitym poparciu dla braku poparcia ;) Moim zdaniem, nie ma sensu sztucznie stwarzać dodatkowych podziałów i zachęcać ludzi do podnoszenia statystyk "na siłę". Post osoby, która zna się na rzeczy rozpozna się niezależnie od tego, czy będzie miała ona 1 czy 1000 napisanych postów.

Poza tym, między innymi na tym forum uczyłem się i ciągle się uczę netykiety. Internet jest takim wspaniałym medium, w którym oceniając człowieka nie bierzemy pod uwagę jego wyglądu czy zachowania, ale to, co sobą reprezentuje. W przypadku tego forum, brak wyszczególnionej ilości postów wręcz zmusza do wydawania opinii na podstawie wiedzy rzeczonej osoby. Czy powinienem stracić szacunek np. do Kapustki i zaufanie do jego rzeczowych artykułów tylko dlatego, że ma 340 postów? Nie sądzę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0