[propozycja] historia edycji postów

0

Witam.
Dziś podczas przeglądania forum zaczęło mnie zastanawiać - czy nie przydałoby się, aby można było zobaczyć historię modyfikacji postów (choćby w takiej wersji, jak ma to miejsce w phpBB by Przemo, chociaż już zaimplementowane w Coyote funkcje pozwalają na o wiele dokładniejszą prezentację - wystarczy spojrzeć na historię wersji w przypadku artów)? Mają taką opcję inne fora dyskusyjne, więc w sumie czemu nie 4p?
P.S. Zdaję sobie sprawę z faktu, iż jest to dodatkowe obciążenie dla bazy - dlatego możnaby na przykład historię postów starszych od X kasować z bazy pozostawiając tylko aktualną wersję - zresztą myślę, że ilość postów edytowanych choć raz jest stosunkowo niewielka względem ilości postów w ogóle (a może się mylę?).

0

Do tej pory ciągle byłem za wprowadzaniem innowacji, ale teraz mam drobne pytanie: czemu to miałby służyć? Moim zdaniem, dla mnie osobiście nie byłoby to przydatne. Stąd inna wersja tego pytania - do czego byś tego używał?

PS. Żeby było jasne - to nie była jeszcze żadna opinia dot. tego pomysłu.

0

Wg mnie to sztuka dla sztuki, po co mi wiedziec ktore posty były modyfikowane przeze mnie ? Wg mnie to zbędna opcja bo jak dlamnie nic ona nie wnosi. Ale mówie, to moja opinia.

0

Mnie to wielce irytuje na phpBB i nie widzę sensu czegoś takiego.
Jak tylko mam admina na phpBB, to zawsze spędzam bezsensownie czas usuwając tę historię po swoich poprawkach :/

0

Jest dobrze tak jak jest ;]
Przynajmniej mogę coś napisać, a poźniej edytować i żaden mod nie zobaczy co było tam wcześniej :-P

0

Jak dla mnie także byłby to nieprzydatny ficzer.

0

Czemu to miałoby służyć? A no czasem się zobaczy post modyfikowany i chce się dowiedzieć, jaka tam modyfikacja była wprowadzona (o ile zmiana ortografa albo literówki, to nie ważne, o tyle czasem sens postu może być zmieniony i odpowiedzi tracą znaczenie itp.).
Przeglądanie swoich poprawek na swoich postach nie ma sensu (zakładając, że ktoś wie, co robi), ale nieraz chętnie by się zobaczyło, co ktoś inny zmieniał.

0

Za ciekawski jesteś i tyle ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0