Automatyzacja przeglądania stron internetowych

0

Od razu zaznaczę, że nie chce robić niczego nielegalnie itd.

Ciekawi mnie po prostu w jaki sposób / z jakich modułów korzystają aplikacje do automatyzacji przeglądania stron internetowych. Przykładem może być program do automatyzacji gry ogame: sprawdzający co jakiś czas (program działa w tle) czy ktoś Ciebie nie atakuje, a jeśli atakuje to wydaje głośny sygnał dźwiękowy, budząc gracza. Pewnie mi nie uwierzycie, ale nie jestem fanem tej gry i wcale nie mam zamiaru jej hakować (zresztą jest to nielegalne).

Dotychczas udało mi się zautomatyzować jedną ze stron (strona mojego autorstwa i na moim serwerze), tylko niestety z bardzo amatorską techniką przejmowania kontroli nad myszką i klawiaturą. Zatem w trakcie działania programu, nie można było pracować na komputerze, a monitor musiał mieć ustawioną specjalną rozdzielczość (dostosowaną do programu). Byłbym zainteresowany innymi technikami, jak to zrobić profesjonalnie.

0

Nie za bardzo kumam co rozumiesz przez automatyzacje przegladania. Chodzi ci o programiki typu automatyczne klikanie w jakis baner? Zazwyczaj robisz to korzystajac z WinAPI (jesli w winie) na zasadzie: wysylasz komunikat do przegladarki, np. kliknieto myszka. Albo przechwytujesz okienko przegladarki i starasz sie odczytac co tam napisane, itp. Wiekszosc opiera sie na wysylaniu odpowiednich komunikatow i podsluchiwaniu innych.

PS. Wspominanie w krotkim tekscie kilkakrotnie, ze cos nie jest nielegalne wedlug psychologow oznacza, ze wlasnie takie bedzie :)

pozdrawiam
johny

0

Jeżeli chodzi ci o Ogame to napisz na gg:9094696. Należy użyć socketów w BCB. Jest to dosyć trudne ale wykonywalne. Jakby co to w wolnym czasie moge napisac prostą aplikacje. A zresztą sam zobaczysz ;)

0

Po co komu sockety i bawienie się w ręczną interpretację wyniku? Lepiej zagnieździć TWebBrowser i tylko przechodzić sobie między elementami strony.

0

Ale w TWebBrowser nie ma przeszukiwania kodu strony. A na socketach mozna przeszukac odpowiedz z serwera co nie jest trudne gdy sie zna działanie serwera.

0

Mam własnie taki oto problem z ogame:
Napisałem dla akademii swojego sojuszu skrypt w php który gromadzi dane w bazie i pokazuje wykrsiki jak kto sie rozwija. Niestety dane trzeba wprowadzać ręcznie. I tu moje pytanie:
Czy da się napisac program oparty na kontrolce TWebBrowser który będzie się automatycznie logował i "klikał" na link sojusz ==> lista członków, a następnie zaznaczał tabele i kopiował ją do schowka, w dalszej kolejności przechodził do strony ze skryptem do wprowadzania danych i wklejał zawartość schowka a następnie "klikał" na button ?
Nie oczekuje rozwiazań (choć bardzo chętnie bym zobaczył :D) ale odpowiedzi czy to w ogóle da si zrobić tym komponetem.
Od razupewien szczegół,:w ogame są ramki i kiedy probuje się dostać do elementów ramki(2) poprzez document.frames.item(1).forms.length dostaje komunikat: odmowa dostępu [???]
Dopiero zaczynam przygode z twebbrowser i troche jestem zdezorientowany, co robie źle ?

edit
Sam sobie odpowiem :D
otóż webrowser reaguje komunikatem brak dostępu gdy ramka odnosi się do innego serwera niż ten z którego została wysłana definicja ramek.
Zamiast rozgryzać dalej webrowsera dałem sobie zatem siana i sięgnąłem po Indy, a kontkretnie po klienta HTTP czyli idHTTP i to co chciałem zrobic zajeło mi okolo 4h ;] łącznie z przeglądaniem dokumentacji i nauczenia się wielu ciekawych rzeczy.
ten komponent idealnie się sprawdził, wszystko smiga jak trzeba :d i szybko się ładuje, do tego nie potrzebuje IE i jego kontrolek :D

0

Znalazłem tą stronkę w google bo chciałbym mieć programik, który co np. 5 minut sprawdza wybrane IP i port i kiedy może go otworzyć do wydaje jakiś wybrany dźwięk. Jestem kompletnym maniakiem WoWa i jak już tylko rano wstanę muszę włączyć owe MMO, ale prywatny serwer jest bardzo różnie włączany dlatego ciężko mi utrafić, a jak nie zdążę, to muszę czekać jakiś długi czas, bo liczba graczy online jest ograniczona, myślę, że dla codziennych forumowiczów tego forum (:P) nie byłoby to dużym problemem... jeżeli znajdze się ktoś wyrozumiały i napisze owy programik proszę o kontakt przez gg:175568 (chociaż wątpię czy ktokolwiek napisze)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0