[WinApi] Tray

0

Chcę napisać, krótki program, który miałby swoją reprezentację w Tray'u. Pozycję do Tray'a chciałbym dodać funkcją Shell_NotifyIcon(dwMessage, pnid) z pind równym NIM_ADD. Problem stanowi pole hwnd w strukturze _NOTIFYICONDATA. Otóż chciałbym, żeby mój program nie posiadał żadnego okna, ale nie podając tu uchwytu nie będę mógł odbierać komunikatów od Tray'a. Czy istnieje jakiś bardziej elegancki sposób poradzenia sobie z tym, niż np. stworzenie okna z Visible=False?

0

A nie mozesz po prostu nie pokazywac okna? Bo cos mi sie wydaje ze wywalenie liniki ShowWindow( czy jakso tak, w sumie jest przewaznie zaraz przedz petla komunikatow) to jedyny sposob ( albo zmien komunikat na SW_HIDE, z tym ze nie jestem pewien tych pierwsych literek bo pisze z pamieci)

Pozdrawiam

0

http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/winui/winui/windowsuserinterface/windowing/windows/windowfeatures.asp, a tam znajdź "Message-Only Windows". Takie okna posiadają pewne ograniczenia (np. nie odbierają komunikatu WM_QUERYENDSESSION :( ), ale z tray'em powinny zadziałać.

0

Co do pierwszej odpowiedzi, to właśnie jest rozwiązanie, o którym pisałem i które chciałem ominąć. Co do drugiej, to własnie czegoś tkaiego szukałem, sądzę że wystarczy.

Dziękuję za pomoc :).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0