Proste szyfrowanie haseł

0

Witam.
Zaczynam dopiero zabawę z technologią JSP i niedługo będę tworzył pierwszy serwis, który będzie chroniony hasłem. Chciałem zatem poprosić o jakiś prosty algorytm kodowania haseł. Nie musi być to coś bardzo skomplikowanego. Prosiłbym o jakieś ciekawe przykłądy :-)
Pozdro.

0

szyfrowanie hasel najlepiej jest zrobic za pomoca funkcji jednokierunkowych hashujacych. przykladem algorytmu wykorzystujacego te funkcje moze byc MD5, lub rodzina SHA.
Nie polecam stosowania innych metod (no chyba ze zdecydujesz sie na silniejsze algorytmy), a samo porownywanie hasel pamietaj musi przebiegac w nast. sposob:

if(Label.Hash==password), gdzie password jest wlasnie hashem...

0

Hhhmmm... zaczynam podejrzewać, że porwałem się z motykną na nasze kochane słoneczko (Sun Microsystems ;P ). POniżej zamieszczam link dla zainteresowanych tematem, gdzie znajdują się pobieżne informacje o tym algorytmie. Ale przyznam się, że na moje (marne) umiejętności programistyczne to niestety chwilowo za dużo. Ale popracuję nad tym. :>
Thx 4 info.

http://pl.wikipedia.org/wiki/MD5

0

Ale przecież na stronie viki masz link 'źródło'... Tylko przepisać. Poza tym : google prawdę ci powie

0

Tak <ort>w ogóle</ort> to masz klasę MessageDigest...

pzdr,
y.

0

Skoro jestes poczatkujacym programista mozesz skorzystać z latwiejszego algorytmu szyfrującego, jak np:
Algorytm przesawieniowy, szyfr RT-13, o tych i o innych znajdziesz duzo informacji na www.kryptografia.com
Wiadomo ze te algorytmy nie zapewnią Ci bezpieczęństwa ale nie można zaczynać od rzeczy najdoskonalszych i najtrudniejszych. Lepiej miec szyfrowanie latwiejsze do zlamania, ale napisane przez siebie i w pelni rozumiane. Z czasem dojdziesz do momentu gdzie sam będziesz umial zaimplementowac algorytm np MD5.

0

Matys no właśnie o to mi chodzi :-) Bo z MD5 będę miał trudności. Ale z czasem na pewno do tego wrócę. Thx und pozdro.

0

Matys no właśnie o to mi chodzi :-) Bo z MD5 będę miał trudności. Ale z czasem na pewno do tego wrócę. Thx und pozdro.

wlasnie popelniasz najwiekszy blad, ktory popelnia osoba piszaca zabezpieczenia...
Odpusc sobie ROT-13, XOR, szyfry permutacyjne, podstawieniowe, poligramowe, itp... - chyba ze masz zamiar pobawic sie lokalnie u siebie tymi algorytmami, ale do zastosowania publicznego nigdy z nich nie korzystaj...

0

Pewnie, że masz racje ale może lepieby bylo poznać najpierw łatwiejsze szyfry żeby pozniej poznać MD5. Jeśli jest początkującym programistą to na pewno sam nie zaimplementuje tego algorytmu, a z czasem nauczy się i tego.

0

Pewnie, ze masz racje ale moze lepieby bylo poznac najpierw latwiejsze szyfry zeby pozniej poznac MD5. Jesli jest poczatkujacym programista to na pewno sam nie zaimplementuje tego algorytmu, a z czasem nauczy sie i tego.

Wszystko zalezy od tego co jest jego celem - czy nauczyc sie technik szyfrowania, czy
tylko napisac program. Jesli to pierwsze, to dobrze zaczac od podstaw, jesli to drugie, to mozna skorzystac z gotowej funkcji realizujacej md5.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0