BCB 6.0 i Kodowanie pliku w Pamięci - HELP?!

0

Mam pytanko :

Zakładając że mam plik który zajmuje mniej niż 3 MB na dysku, chciałbym go zakodować XOR'em lub czymś podobnym (Może być nawet ROT 13) ale mam pewien problem.

Mianowicie jedyne co wykombinowałem do tej pory to zapis w losowym miejscy na dysku podlosową nazwą i losowym rozszerzeniem. Myślałem nawet o zmienianiu datu dla pliku, żeby nikt nie szukał za bardzo ale to opada. Wie ktoś może jak wykonywać operacje na pliku w pamięci (najpierw jakoś go tam zapisać) ?

Był bym wdzięczny za jaką kolwiek pomoc !!!!

0

zmapować go

0

Wie ktoś może jak wykonywać operacje na pliku w pamięci (najpierw jakoś go tam zapisać) ?

a dokadnie w czym piszesz ?
pobierz dane z pilku nawet kolejnymi znakami do tablicy używając fread albo czegoś podobnego. możesz tez skorzystać z dobrodziejstw C++ wykorzystując zmienne typu string i funkcje w stylu getline() .... mając już np jedną linie w pamięci wykonujesz kodowani XOR czy co tam chcesz i zapisujesz do drugiego pliku ...
może jak podasz więcej szczegółów to można będzie ci coś wiecej pomóc ..
poza tym w dziale download jest chyba kilka praogramów kodujących plik. jakby ci było mało to mogę ci podesłać swój .. w sumie mało elegancki ale działa ! :) napisany jest w C.

0

Patrzyłem na te programiki - niby fajne ale ... troche mi brakuje w nich "udoskonaleń" ;-) .

Potrzebuje dowiedzieć się jak przerobić plik W PAMIĘCI po to aby ktoś nie wpadł na pomysł żeby jak program będzie bawił się z plikiem to ktoś kompa -> reset ;-) i zacznie szukac pliku - w celu podglądnięcia.

Co do twojego programiku - jeśli możesz się podzielić źródełkiem (taka studnia - wiesz o co chodzi ;-) to będę wdzięczny

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0