Co na mature

0

w zwiazku ze zdawaniem przeze mnie matury z informatyki w przyszlym roku niedlugo (do wrzesnia) czeka mnie koniecznosc wyboru srodowiska w ktorym chce na niej programowac. do wyboru mam pare, od pascala, poprzez c++ i delphi do c#. wiem na pewno ze wybiore c++, lecz pozostaje sprawa wyboru kompilatora. ktory z ponizszych polecilibyscie mi jako ten najbardziej ulatwiajacy prace (programy nie beda zbytnio skomplikowane, najwyzej jakas bardziej zawila petelka albo np. zamienianie duzych literek na male itp). Oto lista kompilatorow dla c++ pod winxp:

  • djgpp v2.03
  • ms visual studio net c++
  • borland c++ builder 6 personal
  • dev c++ 5.0
    na codzien programuje pod kdevelop, ktore tez moge wybrac, ale jako pakiet biurowy wole office xp, wiec zmuszony jestem do zostania przy win xp.
0

Jesli to maja byc konsolowe to proponuje dev c++ 5.0

0

dev nie ma helpa, a bez tego wysiądziesz...dosowy odpada, przynajmniej dla mnie, zostaje bcb 6 personal, chociaz na nim dzieją sie dosyc dziwne rzeczy dla człowieka programującego wczesniej na kompilatorach typu Borland C++ 3.1. Wiem bo mam ten sam problem co ty [matura]...

0

Jeżeli uznają, że MSDN jest integralną częścią Visual Studio .net, to bym jego polecił. Nie ma to jak 2 GB help na dysku :)

Programuję w VS.net od jakiegoś czasu i wszystkie materiały dostępne w sieci kompilowały się bezproblemowo (a z VS6 miałem spore problemy - nie działał mi prawidłowo STL :-/).

0

jeżeli nie ważna jest szybkość, wielkośc i mają to być okienkowe programy to BCB
a jeżeli nie to VC

0

Do programów okienkowych poleciłbym C#. Pod .net Framework pisze się bajecznie prosto :]

0

jemu nie chodzi o okienka tylko o console apps

0

zdecydowanie Dev-CPP....może dlatego że sam z niego korzystam...

0

jemu nie chodzi o okienka tylko o console apps

Mr P, a gdzie to jest napisane?? moim zdaniem na maturze przy laickim podejściu nauczycieli do sprawy program zawierający najprostrze okienko i ogólnie jakieś GUI prezentuje sie lepiej... wiadomo, że na consoli szybciej, mniej kodu, etc... ale kto wie jakie beda wymagania. A pisać interface'u w API do głupiego programu sprawdzającego które z 10 000 par punktów (podane w pliku ich współrzedne) należy do koła o promieniu r, jest stratą czasu - łatwiej położyć coś na forme. Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem byłoby BCB - ale to kwestia przyzwyczajenia....

0

Mr P, a gdzie to jest napisane?? moim zdaniem na maturze przy laickim podejściu nauczycieli do sprawy program zawierający najprostrze okienko i ogólnie jakieś GUI prezentuje sie lepiej...

Są przykłądowe zadania w oficjalnych informatorach <url>www.cke.edu.pl</url&gt; i podawane są screen shoty z ekranów jaka ma byc forma wyświetlania efektu i jest to tryb tekstowy.

w II arkuszu na 4 zadania jest 150 min (zadania: excel,access,programowanie,html) więc nikt nie będzie się bawił w okienka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0