Witam serdecznie. Piszę w VC++. Od jakiegoś czasu bawię się kontrolką List View. Przyznam szczerze, że nie widziałem jeszcze tak zagmatwanej obsługi czegokolwiek w Windowsie. Mniej więcej opanowałem już podstawowa funkcje jak budowanie tabelki, dodawanie i kasowanie items, modyfikowanie tekstu w komórkach. Najważniejszą jednak wydaje mi się cechą tego typu komórki jest możliwość sortowania danych po kolumnach. Wszystko co znalazłem na ten temat pochodzi z msdn ale przyznam sie ze nie do konca rozumiem jak to dziala. Wiem ze podaje sie jakies wskazniki do "moich funkcji" ktore maja porownywac przeslane komórki i zwracać określone wartości ale wszystko to opisane jest bardzo zawile i nie wiem gdzie to ugryźć.

Czy znajdę gdzieś informacje (może jakiś kursik) przekazane przystępnym językiem na ten temat? Wiem, że muszę sobie poradzić z tą kontrolką bo jest to chyba podatawowa sprawa przy pisaniu jakichkolwiek programów bazodanowych, a do tego chyba sprowadza się większość programowania w naszych czasach.

I jeszcze krótkie drugie pytanko. Chciałbym mieś możliwość dowiedzieć się jakie pliki znajdują się w konkretnym katalogu. Potrzebne mi to będzie np. do tego aby skopiować je wszystkie w inne miejsce albo zrobić cokolwiek innego. Sprawdzić, czy istnieje tam jakiś konkretny plik mogę próbując go po prostu odczytać. Funkcja zwróci mi wtedy False lub go przeczyta ale nie wiem jak poznac wszystkie nazwy plików z konkretnego katalogu.

pozdrawiam
Mariusz