Znowu adres IP

Odpowiedz Nowy wątek
2004-06-02 22:13
0

Witam wszystkich. Mam takie pytanko: Jak pobrać Ip kompureta (netowe) jeżeli mam neostradę i modem sagem? Czy jest jakachś funkcja API która zwaca aktualne ip połączenia ? A jeżeli jest to jak jej użyć? Dodam tylko że taki program zwraca mi ip wewnętrzne a nie to które jest mi potrzebne :
void __fastcall TForm1::Button1Click(TObject *Sender)
{

char buff[100];
hostent lphe;
WSADATA WSAData;
WSAStartup(MAKEWORD(4, 2), &WSAData);
gethostname(buff, 60);
lphe = gethostbyname(buff);
Label1->Caption = AnsiString(inet_ntoa(
(in_addr)lphe->h_addr_list));
WSACleanup();
}

A przy okazji dodam że widziałem inny posty na ten temat tylko że odpowiedź jakiej tam udzielono u mnie nie zda roli. Dlatego mam nadzieję że ktoś wie gdzie windows przechowuje adresy Ip i jak się do nich dobrać [diabel] Z góry dzięki za wszystkie sugestie i kody POZDRO!!

Notka dla CyberKid: Wiesz sorki ale wydawało mi się że to oczywiste że jestem w podsieci a konkretnie to jestem bramą domyślną dla innego kompa. Ten powyższy kod kożysta z funkcji get hostname i dlatego zwraca mi ip wewnętrzne w mojej lokalnej sieci co jest normalne bo protokoowaniu IP w pierwszej kolejności brane są pod uwagę IP wpisane jako stałe.

Pozostało 580 znaków

2004-06-03 07:42
0

Ech, jak masz neo to raczej nie masz żadnego IP wewnętrznego bo od razu przydzielanie jest Ci Twój własny publiczny IP. No chyba, że jesteś w podsieci, ale wtedy wypadałoy to napisać

Pozostało 580 znaków

2004-06-03 11:08
0

Teraz tak wpadłem na pomysł. Jeżeli nikt nie zna takiej funkcji API to może ktoż wie jak wykożystać do tego np serwer gg ? Tak sobie ubzdurałem że ja właściwie to potrzebuję ten swój adres IP pobrać i zapisać do pliku tekstowego i może by to jakoś gg w tym wykożystać?? Co wy na to??

Pozostało 580 znaków

2004-06-03 15:48
0

system("ipconfig /all"). No i trzeba troche odfiltrowac.
Tez nie znam takiej f. API, ale zrobilbym tak - wzialbym binarke ipconfig,
zdekompilowal do asma i zobaczyl co tam jest w srodku...

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0