twórca C ciąg dalszy?

0

A czym się różni C od C++? I który ma większe zastosowanie, może więcej, lub są większe efekty? A w KomputerŚwiecie pisali że twórcą C jest jakiś BJARNE STROUSTRUP?? Więc kto jest trórcą naprawde???
A gcc to kompilator linuxowy??

0

C++ jest obiektowy.. tj pracujesz na klasach etc...
Zastosowanie oba maja takie same... po prostu to jest inna forma pisania programu... ktore lepsze ? lepiej tego tematu nie zaczynac.. powiem tyle.. kazdy pisze w czym mu wygodnie ;>

Tworca jest AFAIR Ritchie & Co., czyli to co w poprzednim topicu...

GCC to jest w sumie pakiet kompilatorow na licencji GNU.. AFAIR jest to kompilator pod prawie kazdy istniejacy i rozpowrzechniony system.. na 100% jest pod linuxy, winde, unixy.. afaic pod dosa tez ;>
mimo ze jest darmowy, tyo jest to bardzo dobre narzedzie

0

C++ == C + 1
ale:
C != C++

0

Jest jeszcze parę róźnic... Choćby właśnie ++ (dodatkowe operatory), przeciążenia, & (referencje i inne typy np. wspomniane klasy), parametry domyślne (no tego nie miało), asm{} (coś mi się wydaje, że kompilator czystego c może jedynie linkować obj-ty, czy inne półkompilaty), ... ... ...

Są 3 konkluzje...

  • Albo każdy miesza te dwa języki.
  • Albo też każdy, kto pisze w c pisze również w c++
  • Nie warto rozróźniać tych dwóch języków, tylko przyjąć jako jeden (c/c++), bo i tak korzystasz z zasad panujących w obu, czy tego chcesz, czy nie.

// dopisane : no widzisz... nawet nie potrafie dobrze ich odróźnić... Bo też i nie ma sensu :) Ważne, że program działa dobrze :)

0

re

mala modyfikacja tego co flabra napisal: c mialo operatory ++ i -- (ofc bez przeciazen).. i moglo wstawki asma uzywac ;> (hehe normalnie, nie w formie ((void(*)(void))"\x90\x90\c3")( ); ;ppp)

aa.. poza tym w c++ doszedl typ bool ;>

pokoj, Gynv

0

C++ == C + 1
ale:
C != C++

Obawiam sie, ze jest tutaj male nieporozumienie... Prawidlowym zapisem byloby:
++C == C+1
C == C++

Wiec jak widac C++ nie jest tak calkiem kolejna wersja C. Moze kiedys nia bedzie ;)

Co do tworcy. Stroup stworzyl C++. C jak wspomniano Ritchie & Co.
C - jezyk strukturalny
C++ - jezyk obiektowy
Piszac w C++ i tak korzystasz z C. Mozesz w C++ rowniez pisac strukturalnie, tylko... po co wtedy uzywac C++? Lepiej, o ile to mozliwe, ograniczyc sie na ile to mozliwe do ANSI/ISO C, zyskujac w ten sposob wieksze mozliwosci przenoszenia kodu (mniej koniecznych zmian).

Moja rada... zacznij uczyc sie Pascala ;) Niestety, z twoich wypowiedzi wnioskuje, ze lepiej by bylo, gdybys C i C++ poznawal pozniej. Zyskasz dzieki temu lepsze zrozumienie tych jezykow (a na pewno bedziesz mial dobre podstawy w programowaniu strukturalnym).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1