Co to jest plik binarny?

0

Co to znaczy ze plik jest binarny? Prosilbym o proste wytlumaczenie dla niewtajemniczonego ;p
Pozdr.

0

Wiesz, w zasadzie każdy plik to plik binarny, bo zawiera bajty, więc trudno będzie komukolwiek podać jakąś zwięzłą definicję... To zależy od tego, jak sam go traktujesz.

Pewnie chodzi Ci takie rozgraniczenia jak:
plik textowy, bitmapa, itepe,

Otóż w tym kontekscie... Jeżeli nie możesz podać typu pliku to na pewno taki jest binarny. poza tym utarło sie nazywanie binarnymi wszystkich plików uruchamialnych, strowników, dll-ek, itepe. Kompilatów w przeciwieństwie do źródeł, które zazwyczaj są textowe.

Do Krecika... Yeah right... Jak nic nie widać, to to są binaria. Ale, ale Krecik, jak wczytasz bitmape do nołtpada, to też będą krzaki.

0

Ja ci powiem universalną prawdę na ten temat tak 'po ludzku'...

Otwórz plik w notatniku i jeśli zobaczysz 'krzaczki' i inne znaki czy ciągi, których nie rozumiesz to znaczy, że najpewniej jest to plik binarny (jeśli w notatniku cokolwiek w nim zmienisz, a potem zapiszesz, to najpewniej nie będzie mógł spełniać swojej pierwotnej funkcji).
Jeżeli po otwarciu tego pliku zobaczysz, coś co jest napisane 'normalnie' (alfanumeryczni), to najpewniej jest to zwykły plik i zrobienie w nim zmian i zapisanie ich notatnikiem go nie uszkodzi...

PS> Sorry poniosło mnie na bzdurę :) - tak 'aprofesionalnego' (czyt: idiotycznego) wytłumaczenia, przyznam, sam jeszcze nie widziałem... Ale też wszystko co powiedziałem zasadniczo jest prawdą...

// ja tam się z Tobą zgadzam całkowicie i w 100% [browar] - ŁF

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1