Nie mogę połączyć sie z bazą

0

Mam zainstalowanego Apacha (instalka wersja phptriadsetup1-4, a zawiera on swrwer MySQL i PHP) zainstalowałem też MyODBC-3.51.02. Założyłem bazę i stworzyłem w niej kilka tabel. Stworzyłem też aliasa przez ODBC Data Source Administrator. Sprawdziłem połączenie z bazą w tym programie i wyszło, że wszystko jest ok. Otworzyłem Builder C++ wersja 5, a przez niego SQL Explorer. Chiałem otworzyć stworzonego aliasa, ale przy próbie otwierania w SQL Explorer otrzymałem komunikat:

Key violation.
[MySQL][ODBC 3.51 Driver] Can't connect to mysql serwer on 'localhost' (10053). Alias: Baza

Dlaczego nie łączy sie z bazą, a przez ODBC Data Source Administrator nie ma problemu ? (sprawdzałem za pomocą Query i otrzymałem identyczny komunikat). Jak inaczej dostać się do bazy, jeżeli tak nie można i czy dobrze robię tworząc aliasa przez ODBC Data Source Administrator. Czy ktoś może mi coś poradzić? Please

//Człowieczku - pierwsze ostrzeżenie - nie zadawaj tego samego pytania w każdym dziale :-[ - moderator M

0
  1. tworzysz bazę z tabelami
  2. ustawiwasz alias
  3. gdy piszesz program to odwołujesz się do aliasu zamiast do ścieżki bazy bo jest to łatwiejsze

czyli punkt 2. ewentualnie można wyżucić ale tego nie polecam

Ja mam delphi i tak robie więc myśle że BCB jest tak samo zwłaszcza że narzędzia podobnie się nazywają itd. Gdy zastosuje pierwsze 2 punkty to wrzucam jakiś komponent na formę i w inspektorze obiektów ustawiam odpowiednie parametry dla komponentu i działa.
Z tego co wiem to zamiast aliasu można wykorzystywać pełne ścieżki ale tak się po prostu nie robi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1