Bot klikający w poszczególne elementy na ekranie.

0

Witam, czy jest możliwość stworzenia bota który umożliwiałby nam klikanie w poszczególne elementy na ekranie telefonu bądź komputera? (na PC za pomocą strzałek)
Jeżeli tak to - jak można takiego bota uruchomić w naszej aplikacji? Czy jest możliwość aby napisać coś takiego samemu? Jeżeli tak to w jaki sposób? Ewentualnie jaki byłby koszt stworzenia takiego bota?
Doprecyzowując: w danym miejscu na ekranie pojawia się piksel, gdy on się pojawi to program zależnie od jego położenia klika strzałkę (prawą lub lewą).
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

1

Jak chodzi o napisanie samemu na PC, to nie wiem, jak jest w systemach innych niż Windows, natomiast w Windows da się poprzez funkcje WinApi. W Windows XP i starsze można bez większego problemu, natomiast w nowszych, to aplikacja sterująca i sterowana muszą być uruchomione "jako administrator".

Jak chodzi o Android, to jest trudniej, ale myślę, że poniekąd da się, ale trzeba spełnić pewien warunek. Na telefonie i komputerze zainstalować aplikację i zestawić połączenie takie, że na komputerze wyświetla się obraz z telefonu i ten obraz reaguje na klikanie myszką dając taki sam skutek, jak klikanie palcem na telefonie. Pokrewnym sposobem są emulatory i maszyny wirtualne z Androidem.

Szczegółów nie pamiętam, bo to są stare dzieje, ale jakieś wskazówki będą tutaj (co prawda w C#, ale wywołanie funkcji WinAPI jest takie samo w każdym języku):
link link link link

Czy na Linux lub OSX się da i w jaki sposób, nie mam pojęcia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1