Jaki kompilator/środowisko C++.

0

Hejka.
Mam proste pytanie.Szukam ciekawego środowiska do pisania C++. Korzystałem dawno z Code::blocks oraz Visual Studio.Ogólnie to lubię C::B,lecz boli mnie to że nie ma ciemnego motywu,bardzo wygodne środowisko.Visual Studio mimo że jest potężnym środowiskiem,nie przypadł mi do gustu,jest dla mnie powolny i jakoś nie mogę się do niego przekonać.Może polecacie jakieś ciekawe środowisko z ciemnym motywem,coś podobnego do Visual Studio oraz C::B. Może qt?

1

Osobiście od dawna używam Qt Creatora i jestem bardzo zadowolony. Od pewnego czasu ostrzę sobie też zęby na przetestowanie CLiona, ale tutaj nie mogę nic powiedzieć bo nie wiem.

0

Ja w sumie próbowałem qt,jednak miałem drobne problemy z nim.Ogólnie podobał mi się,lecz no problemy były.Mogę w sumie spróbować go zainstalować,gdyby jakieś problemy były to bym napisał do ciebie.Co sądzisz?

1

CLion jest bardzo przyjemny, ale z punktu widzenia osoby początkującej troszkę niefajnie konfiguruje projekt (domyślnie w CMakeLists.txt nie ma nawet -Wall...).

Ja używam Eclipse CDT.

2

Qt na początek jest całkiem okej. Ja się jednak na tyle przyzwyczaiłem do Visual Studio Code, że w zasadzie nie używam już nic innego. Wtyczka do C/C++ działa bardzo dobrze.

Visual jest spoko ale do C#. Do C++ jest taki sobie, zwłaszcza bez Assista.

Co do kompilatora - tylko Clang lub GCC.

0

a minigw?
Sprawdzę sobie Qt oraz Eclipse.Clion jest płatny z tego co pamiętam,ja potrzebuje darmowe środowisko.

2

minigw to gcc dla windy
ja osobiście polecam vim/nvim (musiało to paść :) )

0

Ja jednach zachęcam powrócić do Visual Studio 2019 community a jeśli nie to do jest także wersja community C++ Builder ze środowiskiem RAD.
Są to dwa środowiska, które są bezkonkurencyjne.

https://www.embarcadero.com/products/cbuilder/starter
https://visualstudio.microsoft.com/pl/vs/community/

Jeśli jednak to ma być jedynie chwilowa zabawa do i dev c++ wystarczy.

1

Nie wiem czy można początkującego wrzucić bardziej na minę niż polecając mu Buildera.
Visual jeszcze okej, większość irytujących rzeczy i tak wychodzi racze ona późniejszym etapie, a przynajmniej jest szansa spotkać VS w komercyjnych projektach.

0

5 sekund w Google pokazuje mi, że Code::Blocks ma ciemny motyw https://sangams.com.np/installing-codeblocks-dark-themes/

Co do kompilatora, to jeśli już muszę kodzić pod Windowsem używam MinGW ze strony Stephena Lavaveja bo ma już skompilowany Boost (plus kilka innych bibliotek jak GLM i SDL).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1