visual studio

0

Cześć!

O co chodzi w visual studio? Czym różni się ono od zwykłego kompilatora, jak np.: https://www.dobreprogramy.pl/DevC,Program,Windows,28400.html ?

2

Zajrzyj tutaj - #visualstudiohate Miało być...

Użytkownik @several sporządził kilka wpisów odnośnie tego środowiska dla osób niewtajemniczonych.

1

Dev-C++ to nie jest tylko kompilator. Tak nawiasem mówiąc dev-c++ bazuje na gcc , który jest zbiorem kompilatorów do różnych języków. Dev-C++ jak i Visual Studio to tzw. IDE (Integrated Development Environment). Poza możliwością skompilowania oferują one szereg narzędzi, które usprawniają prace nad kodem.

0

Ale jeśli chce napisać program w visual studio tak jak bym pisał go w devie to muszę coś innego zrobić, czy nie?

0
paczekwmasle napisał(a):

Ale jeśli chce napisać program w visual studio tak jak bym pisał go w devie to muszę coś innego zrobić, czy nie?

Teoretycznie wszystko powinno być tak samo. Problem może pojawić się przy niektórych bibliotekach związanych z microsoftem, ale to tylko kwestia poprawnego ich dodania do Dev-c++.

0

A więc przejdźcie do sedna i powiedzcie dlaczego Dev Cpp jest tak znienawidzony xD

1

@au7h: bo jest zabugowany, jego debugger jest do d**y oraz używa kompilatora, który dość liberalnie traktuje standard.

EDIT: Piszę o wersji Bloodshed Dev C++. Orwell Dev C++ była woln od niektórych problemów poprzednika, ale ten post miał odpowiedzieć na pytanie dlaczego Dev Cpp jest tak znienawidzony.

1
several napisał(a):

@au7h: bo jest zabugowany, jego debugger jest do d**y oraz używa kompilatora, który dość liberalnie traktuje standard.

Ostatnia wersja Dev-C++ 5.11 wydana została 3 lata temu, i ma kompilator TDM-GCC 4.9.2. Nie jest to może już najnowsza wersja, ale nie przypominam sobie żeby te 3 lata temu narzekano na GCC że "liberalnie traktuje standard". Raczej przeciwnie.

0

Czyli jest sens przerzucać się na visual studio, czy nie?

0

W dłuższej perspektywie z pewnością tak, o ile nie zapragniesz zmienić systemu operacyjnego. Ale my tu mamy już taką przypadłość, że sugerujemy rozwiązania optymalne, a to nie znaczy, że najwygodniejsze dla początkującego. Zrób tak: jeśli dobrze pracuje Ci się w dev-cpp, to nie rezygnuj z niego jeszcze. Ale obok niego zainstaluj sobie inne IDE i zacznij je poznawać. Poświęć na testowanie każdego kilka miesięcy. W końcu znajdziesz to środowisko, które będzie Ci odpowiadać. Pełen Visual w darmowej wersji zajmuje kilkadziesiąt GB. Ale na początku nie musisz instalować wszystkich komponentów. Zawsze miałem wrażenie, że jest lekko przyciężkawy, ale to pewnie subiektywne odczucie konsolowego pasjonata - minimalisty.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1