Porównywanie elementów w wektorze

0

Czesc,
mam taką zagwostke..mianowicie mam taką treść zadanka "Wygeneruj zbiór 100 losowych punktów w przestrzeni n-wymiarowej, po czym znajdź w nim zbiór punktów niezdominowanych. Algorytm znajdowania punktów niezdominowanych polega na porównaniu każdego punktu ze wszystkimi pozostałymi (nie dokonujemy porównania punktu z samym sobą). Jeżeli dla aktualnie sprawdzanego punktu z żadnego porównania nie wyniknie, że jest zdominowany, to znaczy, że jest niezdominowany. Znaleziony punkt niezdominowany należy zapisać w kontenerze pomocniczym. Na koniec sprawdzania kontener pomocniczy zawiera wyłącznie punkty niezdominowane."

i teraz mam problem jak napisac ten algorytm(bez petli,tylko algorytmy STL).
Czy zrobic to poprzez tranform,np cos w tym stylu

vector<double> Zbior;
vector<double> Pom;
transform(Zbior.begin(),Zbior.end(),Zbior.begin(),back_insert(Pom),
[](double a,b){if (a>=b) return a; else continue; });

chociaz to pewnie tez nie zadziala tak jak bym chcial bo porówna ten punkt sam ze sobą. Czy może uzyc do tego for_eacha albo jakiegos innego algorytmu z stl ktory by pasowal :<

0

copy_if, przy czym punkt w przestrzeni n-wymiarowej to raczej nie za bardzo double, nie?

0

Jeszcze ta koślawa lambda.
Nie ma definicji "dominacji", bo "punkt niezdominowany to taki punkt, który nie jest dominowany przez inne punkty" to jest kpina, a nie definicja pojęcia (no chyba, że funkcja "dominacji" też jest parametrem problemu, ale nie jest to napisane).
Na dodatek kod nijak się ma do treści.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0