C++ Builder 6 - debugowanie krok po kroku

0

Poproszę o wyjaśnienie jak debugować w Builder C++ 6 tak, aby kroczek po kroczku śledzić swój projekt (zmienne) w działaniu...
senkju

3

C++ Builder 6, leska się w oku kręci.
Z tego co pamiętam:
F6 i F7 to było step over i step in,
F4 run to line.
F9 run.

Zresztą wszystko widać w menu Debug.

0

tak, widać, choc dopiero po przeczytaniu odnośnika "przejrzałem na oczy";)
wielkie dzięki, już ślęczę......

0

!!! genialne!... wiem, wiem.. to po prostu emocjonalna reakcja, jak łatwo można znaleźć coś co szuka się od dwóch dni...
powiedzcie jeszcze, czy można ustawić tak C++Buildera, żeby widać było linie od nawiasu do nawiasu, (bo teraz to kopiuję, wrzucam wszystko do NotePada++ i tam koryguję... strasznie łopatologiczne to jest)
chodzi mi o elegancki wygląd, user friendly...

0

Jak chcesz „łatwiej widzieć nawiasy” to przejdź do opcji edytora kodu i ustaw sobie takie kolory jakie chcesz.

1

Wszystko można. Co prawda odradzam Buildera, a w szczególności wersje 6 - proponuję przenieść sie na coś nowszego i nie związanego z VCL/RTL, jednak jeśli bardzo chcesz lub musisz to zainstaluj sobie tą paczkę a dostaniesz czego chcesz i parę rzeczy w gratisie. http://www.cnpack.org/index.php?lang=en

title

Oczywiście jak masz Buildera C++, a nie Delpgi to tak zadziała dla nawiasów a nie begin/end - ten pack jest uniwersalny.

0

@somedev: i pewnie nie da się ustawić tego kolorowania tak, aby jedynie malowało kolorowe linie, ale aby nie kolorowało słów kluczowych danego bloku (ani nagłówka, ani begin i end)? Skądś znam ten ficzer. ;)

0

@furious programming: - wiesz, co - ja jakieś 6 lat produkcyjnie używam tego dodatku i mi wystarczy, aczkolwiek używam wielu standardowych ustawień. Nie wiem, czy to przytyk, ale ten dodatek spełnia jakkolwiek wymagania autora pytania - czyli ułatwia szukać domknięcia, więc jest lepsze niż jakby go nie było. Dodatkowo jest to projekt open source więc można sobie wszystko dostosować https://github.com/cnpack/. Jeśli chodzi o prawdziwe rozwiązania a nie pół środki, to polecił bym ściągnięcie Visual Studio czy C Liona a nie bawienie się w archeologie ;) Coś mi tutaj śmierdzi, że to efekt kursu Pana Zelenta - o ile kurs wbrew powszechnej opinii nie uważam za zły, bo to kurs dla szkół ponadgimnazjalnych, pokazuje triki, przez które każdy przechodził zanim się wyrobił, jednak używanie Buildera 6 prawie w 2019 jest moim zdaniem dużym błędem. Akurat jeśli chodzi o narzędzia, to powinno się używać nowoczesnych dobrodziejstw ludzkiej myśli technicznej, o ile nie ogranicza nas jakiś kompilator, system operacyjny czy platforma.

0

@somedev: pytam, bo dokładnie taka sama funkcjonalność jest w Lazarusie i w nim nie można wyłączyć kolorowania nagłówka (pętli czy instrukcji warunkowej) oraz słowek begin i end. Mi przydałoby się samo malowanie linii, ale bez modyfikowania reszty. Przy czym kolory linii można sobie dostosować w ustawieniach edytora.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0