Windows.h z czego się uczyć?

0

Generalnie jest na takiej fazie rozwoju z cpp, że część rzeczy niskopoziomowych już potrafię zrobić, wskaźniki, adresy, wskaźniki unie oraz różne inne operacje bitowe.
Chciałbym się zabrać za szeroko rozumiane winapi, windows.h jakiś detouring funkcji zacząć pisać, nadpisywanie adresów etc. może coś takiego jak robi np. Z3r0m3m0ry na yt. Problem jest taki, że ciężko się za to zabrać bo o ile ogarnięcie cpp na poziomie umożliwiającym pisanie jakichś różnych aplikacji nie jest trudne to już windows.h raczej tak. Sam youtube mówi, że korzysta z manuali na stronie ms, wikibooks czasami manuale od intela. Macie z tym jakąś styczność żeby mi doradzić jak pokierować drogą rozwoju czyli od czego zacząć i do czego dążyć? Z góry dziękuje :)

2

Windows API Index – to na pewno się przyda.

Czytaj i rób ćwiczenia, dzięki którym będziesz mógł wykorzystać zdobytą wiedzę. Jednak API systemowe jest tak obszerne, że życia Ci braknie na przeglądnięcie wszystkich jego możliwości. Z reguły jest tak (przynajmniej w moim przypadku), że po funkcje API sięga się wtedy kiedy potrzeba, a zwykły kod pisze się językiem wysokopoziomowym.

0

Ziomek na filmikach zajmuje się dużo reverse engineeringiem, czyli używa wiedzy o tym jak programy działają, w większości nawet windows.h nie jest potrzebne, ale jest to główny interface do operacji systemowych z poziomu userspace.

Bardzo dobrze tłumaczy wszystko Gynvael Coldwind na swoich filmikach.

Zwykle za dużo opcji z tego windows.h nie potrzeba, np. Otwarcie obcego procesu.
OpenProcessMemory,
Jakaś alokacja miejsca jak potrzebujesz coś w obcym procesie zapisać VirtualAlloc, coś jak new, ale nie na swoim procesie.
Czytanie pisanie Read, WriteProcessMemory.
Jakiś zdalny wątek w kontekście obcej aplikacji CreateRemoteThread.

Możesz też się uczyć opcji związanych z okienkami, co jest nudne ze względu na ręczne wypełnianie struktur, lepiej jakieś łatwe klasy wziąć do tego.
Lub wyspecjalizowane środowiska te windows-form, QT z czego QT działa wszędzie.

Do kernela musisz korzystać z windows driver kit.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0