Visual studio 2017 brak przybornika

0

Mam problem tworze projekt w VC c++ okienkowy dlaczego nie tworzy mi się "form"
Nie ma przybornika(toolboxa) tutaj pokazuje dwa screeny jeden z tym że nie można kliknąć w ikonki toolboxa a drugi pokazuje jakie paczki mam zainstalowane.

http://s6.ifotos.pl/img/vcpng_qrraren.png
http://s5.ifotos.pl/img/vc2png_qrrarew.png

0

Z tego, co kojarzę, Visual Studio 2017 nie obsługuje designera GUI dla aplikacji C++ oraz nie oferuje standardowo szablonów aplikacji WinForms w C++/CLI. Kontrolki, które masz w Toolbox są chyba tylko dla projektów UWP (C++/CX).

0

to powiedź mi czemu ja to widzę tutaj?
http://s6.ifotos.pl/img/vcpng_qrraxhq.png

0

To jest zewnętrzny dodatek.

Oferuje stworzenie projektu WinForms w C++/CLI, ale nie daje wsparcia dla designera WinForms w C++/CLI.

0

ps: to ja ten ktosiek1236
aha, dzięki za pomoc a nie ma innej metody by to jakoś dodać ten pakiet? Jaka wersja visuala daje możliwość tworzenia w c++ WinForms z GUI i czy w tym młodszych wersjach jest możliwość wgrania tylko paru interesujących pakietów, dlatego że muszę oszczędzać miejsce na dysku C: gdyż mam mały dysk SSD i nie mogę wszystkiego instalować a chciałbym mieć c++ z paletami i gniazdami sieciowymi (socketami) takie minimum. Niestety nie można Visuala zainstalować na innej partycji..

0
Ktos napisał(a):

Z tego, co kojarzę, Visual Studio 2017 nie obsługuje designera GUI dla aplikacji C++ oraz nie oferuje standardowo szablonów aplikacji WinForms w C++/CLI

Obsługuje, tylko trzeba umieć się doklikać: utworzyć projekt konsolowy C++/CLI, ctrl+shift+A, wybieramy Ui - Window Form, nie przejmujemy się błędem, zapisujemy projekt, zamykamy go i otwieramy na nowo.
Trzeba jeszcze napisać odpowiednią funkcję main() i zmienić parę rzeczy w opcjach linkera.

0

A wiesz konkretnie co trzeba pozmieniać?

0

Pewnie że wiem. Na obrazku zobaczysz typową funkcję main w tego typu aplikacji. Screen sprzed chwili, chciałem sprawdzić czy na pewno działa właśnie pod 2017. Działa.

a.png

A w opcjach linkera w zakładce System trzeba ustawić rodzaj aplikacji na okienkową (czyli nie konsolową), a w zakładce Advanced w pozycji Entry Point wpisać main.

0

Dziękuje, ale nie mogę ogarnąć, mógłbyś podesłać gotowy projekt z konfiguracją przerzuciłem się na Visuala dopiero dzisiaj z innego środowiska i się nie mogą odnaleźć. Zmieniłem EntryPoint na main, przeinstalowałem VS 17 cpp wgrałem pakiet dla c++ i .NET teraz w ogóle nie widzę kontrolek w przyborniku...

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale nic do nie daje, ustawiłem w Konsolidatorze w Punkcie wejścia Main, wygenerowałem projekt Okienkowy i nic...
Gdy otwieram okno przybornika mam treść "Brak kontrolek nadających się do użycia w tej grupie przeciągnij element go do przybornika aby nadać go tej grupie" - no ale nic tam nie mam w tym przyborniku tylko ten komunikat, a przed reinstalacją miałem.. kontrolki tylko były nieaktywne..

Po zainstalowaniu .NET jak otwieram projekt np C# albo VB to przybornik jest aktywny i się kontrolki normalnie wyświetlają..

Rozumiem, że kontrolki wyświetlają się w toolboxie w momencie istnienia .CS pliku projektu? formy?

Z góry dziękuje.
BTW czy opcjach generowania projektu nie powinna być opcja "UL"?

http://s6.ifotos.pl/img/mainpng_qrrqnap.png tak to wygląda

a tutaj konfigurator http://s6.ifotos.pl/img/opcpng_qrrqnas.png

0

Po pierwsze nie aplikacja klasyczna, tylko CLR - tam gdzie masz Ogólne, Test i ATL.
CLR nie widać bo widocznie w instalatorze nie zaznaczyłeś (tylko tam to się nie nazywa CLR tylko CLI dla zmyły).

Po drugie, jeśli masz na wierzchu otwarty plik z kodem to nic dziwnego że w przyborniku nic nie będzie .Aktywny musi być designer formy.

Po trzecie, nie UL tylko UI (od user interface) i nie w opcjach projektu tylko później podczas dodawania pliku do projektu.

Wrzucam screeny z 2013 bo taką wersję mam pod reką, ale to bez różnicy.

b.png

c.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0