FFT bez wnikania w szczegóły

0

Witam,
piszę aplikacje rysującą wykres pewnych częstotliwości, nadszedł czas aby przedstawić z tego wykresu szybką transformatę Fouriera. Mam zapisane dane w dwóch wektorach typu double ( QVector<double> x,y), wiem z ilu punktów chcę ją zrobić. Jak się do tego zabrać? Zaznaczam, że szukam gotowego rozwiązania, jakiejś biblioteki i wyjaśnienia, jak to zrobić. Nie rozumiem zapisów matematycznych i obliczeń, nie ten poziom wykształcenia. Da się to zrobić w prosty sposób?

1

http://aquila-dsp.org/docs/
Dawno temu to odpalałem i działało. Proponuję przerobić przykłady i wtedy wrócić z pytaniami.

No i kwestia czy to musi być C++? W Pythonie czy Octave takie rzeczy robi się w paru linijkach...

0

W C++ musi być, bo nie znam innego języka. Nie zauważyłem tej stronki szukając w google, dzięki, popatrzę.

0

Wracam z pytaniem. Wybrałem bibliotekę fftw3, w tej bibliotece muszę stworzyć dwie tablice fftw_complex jednak nie mam pojęcia jak to wygląda. Do części rzeczywistej mam wrzucić czas, a do urojonej wartość amplitudy? Kompletnie się w tym pogubiłem, proszę o pomoc. Tutaj jest tutorial jak użyć fftw http://www.fftw.org/fftw2_doc/fftw_2.html#SEC3 , jednak nigdzie nie mogę znaleźć jak umieścić wartości w tablicy.

1

Tak na szybko: głowy nie dam, ale wygląda na to, że dla tablicy in próbki sygnału będą w składowej rzeczywistej, składowa urojona powinna być zerowa. Na podstawie tablicy out policzysz widmo amplitudowe (moduł liczby zespolonej) oraz fazowe (argument tejże).

W problemów pisz, ale w tym tygodniu mogę nie mieć czasu się tym bawić.

Pzdr.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1