Sortowanie tablic

0

Jestem kompletnie zielony w programowaniu. Potrzebuję pomocy, bo muszę napisać program sortujący tablicę siedmiu elementów {1,2,3,4,5,6,7} i z pętlą posortować je, żeby były w kolejności 2,1,4,3,6,5,7. Błagam o pomoc.

0

Nie bardzo rozumiem pytanie. Czy masz na wejściu siedem elementów i chcesz je zwrócić w kolejności 2, 1, 4, 3, 6, 5, 7? Na przykład:

wejście> A1 B2 C3 D4 E5 F6 G7
wyjście< B2 A1 D4 C3 F6 E5 G7

Jeśli tak, to tutaj nie ma żadnego sensu wciskać pętli (nawet nie wiem, gdzie by mogła być) i nie ma to nic wspólnego z sortowaniem. Ot, deklarujesz siedmioelementową tablicę, wczytujesz kolejne rzeczy i wypisujesz w zadanej kolejności.

3

https://ideone.com/GNfn8C

Skoro jesteś zielony w programowaniu, ale od Ciebie wymagają byś nie był zielony, to może trochę się poucz?
Bez uczenia się nowych rzeczy daleko w życiu nie zajdziesz. Zwłaszcza, że ta wiedza z zakresu programowania jest współcześnie dość istotna...

0

Też nie miałem za bardzo pomysłu na zrobienie tego inaczej niż przez przypisanie kolejności, ale "przyjaciółka" potrzebuje tego tak jak napisałem. Ona tak napisała. Pytałem się jej, czy nie ma być w drugą stronę, ale twierdzi, że nie.

0

Spine bardzo dziękuję za kod, z wyjątkiem, że w C nie ma iostream ;)

0

muszę się nauczyć :/

0

Spine prosiłem w C, a nie w C++

0

Nic nie napisałeś, że chodzi o C... Ani w tagach, ani w temacie, ani w treści zadania.

https://ideone.com/9n8vAO

Ale teraz co do koleżanki.... co ona dla mnie zrobi za to? Chyba nie zamierzasz udawać jej wybawcy?

0

Dziękuję Ci bardzo. Niestety dla Ciebie nic nie zrobi, ale ja mogę się za Ciebie pomodlić ;) a jestem średnio wierzący. I przepraszam, że nie napisałem, że w C :/

0

nie zamierzam jej kłamać

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1